'Carrefour Rusya'da zincir market alabilir'

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Carrefour'un Rusya'da süpermarketler zinciri satın alabileceğini söyledi.
Rus İnterfaks ajansı...

MOSKOVA - Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Carrefour'un Rusya'da süpermarketler zinciri satın alabileceğini söyledi.
Rus İnterfaks ajansı, Sabancı'nın Bloomberg Ajansı'na yaptığı açıklamada, Carrefour'un Rusya pazarına açılmak istediğini ve bu yüzden bu ülkede mevcut büyük bir süpermarketler zincirini satın alabileceğini söylediğini duyurdu.
İnterfaks, Carrefour'un Rusya'da satın almayı planladığı süpermarket zincirini Sabancı Holding ortaklığıyla yöneteceği kaydedildi. Dünya çapında 30'dan fazla ülkede 10 binden fazla mağazası olan Carrefour'un Rusya'da herhangi bir mağazası bulunmuyor.
Bu arada haberde bazı unsurların yanlış yer aldığına dikkat çeken Sabancı Holding ise şu açıklamayı geçti: "Röportajda Güler Sabancı, CarrefourSa ile Türkiye'de ve bölgede agresif büyüme planları olduğunu söylemiştir. 'CarrefourSA'nın Rusya'da büyüme planı var mı' sorusuna ise 'Ortağımız Carrefor'un birçok ülke gibi Rusya'da da inceleme ve arayışları var. CarrefourSA olarak bize teklif ederlerse incelemekten memnun oluruz" demiştir.'
Rusya'da süpermarket piyasasının en önemli oyuncuları, Fransız Oşan ile Enka-Koç ortaklığı Ramstore'un yanı sıra Metro grubu da Rusya'ya ağırlık vermeye başladı.