Carrefoursa, 135 milyon lira yatırımla 2500 kişiyi işe alacak

Carrefoursa, 135 milyon lira yatırımla 2500 kişiyi işe alacak
Carrefoursa, 135 milyon lira yatırımla 2500 kişiyi işe alacak
Perakendede bu yıl iki rakamlı büyüme planladıklarını söyleyen Sabancı, 'Carrefoursa market sayısını 140'a çıkarmayı, 2.6 milyar lira ciro yapmayı planlıyoruz' diye konuştu

İSTANBUL - Perakendeyi ana işkolu olarak gören Sabancı Holding, krize rağmen bu alanda iki rakamlı büyüme planlıyor.
Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi içindeki Carrefoursa, Teknosa ve Akbank’ın açılışını yapan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Carrefoursa’nın Türkiye’deki 23’üncü, İstanbul’daki 10’uncu marketini hizmete soktuğunu belirtti. Perakendeyi ana işkolu olarak gördüklerini ve bu alanda iki haneli büyüme planladıklarını söyleyen Sabancı, “Carrefoursa bunu başarıyor. Bu yıl 135 milyon TL yatırım yaparak 70 yeni mağaza açmayı ve 140 markete ulaşmayı planlıyoruz.
2.3 milyar lira olan ciromuzu 2.6 milyar liraya yükseltmeyi amaçlıyoruz. 7 bin 500 olan çalışan sayımıza 2 bin 500 kişiyi daha ilave etme hazırlığı içerisindeyiz. Bütün bu rakamlar bizi sevindiriyor, mutlu ediyor” dedi.
Carrefoursa’nın Türkiye’deki 23. hipermarketinin Pendik’teki açılışında konuşan Güler Sabancı, açılışları heyecan verici bulduğunu söyledi. Bir araştırmaya göre Türkiye’de en çok tercih edilen perakende markasının Carrefoursa olduğunu, bundan gurur duyduklarını belirten Sabancı, “Biraz önce Carrefoursa Genel Müdürü açıkladı. Esas gurur duyulacak konu Türk tüketicisidir. Esas Türk tüketicisine büyük teşekkürlerimiz ve şükranlarımız var” dedi.
Açılışını yaptıkları mağazanın Carrefoursa’nın İstanbul’daki 10’uncu, Türkiye’deki 23’üncü hiper marketi olduğuna işaret eden Sabancı, “Carrefoursa bu sene 140 markete ulaşıyor, Carrefoursa yoluna devam ediyor. Bu sene 135 milyon lira yatırım yapıyor” açıklamasında bulundu.
Türkiye’nin en büyük hastalığının, bütün hastalıkların özünde yatan kayıt dışılığın azaltılması için Türkiye’de organize perakendenin gelişmesi gerektiğini vurgulayan Sabancı, “Bütün Türk tüketicisine teşekkür ediyorum. Bu sorunu hep beraber yeneceğiz. Organize perakendenin başarıyla yürütüleceği organizasyonlara, yatırımlara daha çok ihtiyaç var ülkemizde” şeklinde konuştu. 

Herkes bol balık yesin
Konuşmasının ardından Sabancı, mağazayı dolaştı. Balıkların bulunduğu standa giden Sabancı, “1.89’a çipura çok iyi fiyat. Herkes bol bol balık yesin” dedi.
Mağazaya ilk gün 11 bin kişinin geldiğini söyleyen Sabancı, “Kolay değil, ama kasadaki arkadaşlara hızlı eğitim olmuş” diye konuştu. Carrefoursa Genel Müdürü Guillaume Vicaire de Pendik’te 150 kişinin çalıştığını ve 32 kasa bulunduğunu söyledi. 2009 yılında yatırımlarla daha da büyümeyi planladıklarını ifade eden Vicaire, yılbaşından bu yana Carrefoursa markalı ürünlerini satışlarında yüzde 51 artış kaydettiklerini vurguladı. (Radikal)