CarrefourSA, Kiler'in yüzde 85'ini satın alıyor!

CarrefourSA, Kiler'in yüzde 85'ini satın alıyor!
CarrefourSA, Kiler'in yüzde 85'ini satın alıyor!
2015 yılına satın almalarla damga vuran CarrefourSA, Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yüzde 85 hissesini 429 milyon 574 bin TL'ye satın alarak yeni bir yatırıma imza atıyor.

RADİKAL - Carrefoursa, Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret'in yüzde 85 hissesini 429.57 milyon liraya satın almak için hisse devir anlaşması imzaladı.

Kiler'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, hisse devir bedelinin pazarlık usulüyle belirlendiği ve bedelin tamamının hisse devrinin gerçekleşeceği kapanış gününde peşin olarak nakden ödeneceği belirtildi.

Aynı konuda Carrefoursa'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada da, şirketin kalan yüzde 15 hissesenin Borsa İstanbul 'da halka arz edildiği anımsatıldı ve "Gerekli idari izinlerin alınması için, Rekabet Kurulu'na izin başvurusu yapılması dahil, resmi ve özel kurum ve kuruluşlar nezdinde ve işlemlerin başlatılmasına karar verildi" denildi ve şu bilgiler verildi:

"Devir işlemleri, gerekli onayların alınmasından sonra ve Pay Alım Satım Sözleşmesi'nde belirtilen ön koşulların yerine getirilmesinin akabinde gerçekleştirilecektir. Hisse devrinin gerçekleşmesiyle birlikte Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin yönetim kontrolü tarafımıza geçeceği için, hisse devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-26.1 sayılı Pay Alım Tebliği kapsamında zorunlu pay alım teklifinde bulunulacaktır." (DHA)

bigPara.com