CeBIT Eurasia bugün açılıyor

Avrasya'nın en büyük bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı CeBIT Bilişim Eurasia, bugün kapılarını açıyor. TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek ve...

İSTANBUL - Avrasya'nın en büyük bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı CeBIT Bilişim Eurasia, bugün kapılarını açıyor. TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek ve 11 Eylül'e kadar açık kalacak olan fuarın resmi açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapması bekleniyor. Fuarın tanıtım toplantısında konuşan fuarın düzenleyicisi HİF A.Ş. Genel Müdürü Şafak Alpay, CeBIT Bilişim Eurasia'nın yılın kalan 3 ayında en az 2 milyar dolarlık iş hacmi sağlayacağını belirtirken hedeflerinin İstanbul'u Avrasya'nın bilişim başkenti yapmak olduğunu açıkladı.
CeBIT Fuarları Direktörü ve Hannover Fairs Interpro Yönetim Kurulu Başkanı Jörg Schomburg, sektörün giderek büyüdüğüne dair işaretler aldıklarını söyledi. Fuarda, 17 ülkeden yaklaşık 900 marka temsil edilecek. Türkiye'nin dört yanındaki girişimcilere yeni bir fırsat sunan fuar, 20 ildeki ticaret-sanayi odaları ve organize sanayi bölgeleri üyeleri için 50 otobüs tahsis etti. Biletler salı-cuma arasındaki profesyonel günler için 20 YTL, cumartesi ve pazar 10 YTL.