CeBIT'e Asyalı hücumu

Dünyanının en büyük teknoloji fuarı CeBIT Bilgisayar ve Telekomünikasyon Fuarı bu yıl 500 bin ziyaretçi bekliyor. Almanya Başbakanı Gerhard Schröeder'in dün açılışını yaptığı fuarda 6 bin 270 şirket ürünlerini sergiliyor.

HANNOVER - Dünyanının en büyük teknoloji fuarı CeBIT Bilgisayar ve Telekomünikasyon Fuarı bu yıl 500 bin ziyaretçi bekliyor. Almanya Başbakanı Gerhard Schröeder'in dün açılışını yaptığı fuarda 6 bin 270 şirket ürünlerini sergiliyor. Asyalı şirketlerin geçen yıllara göre büyük ilgi gösterdiği fuarda üçüncü nesil telefonlar ve geniş bant elektronik aletler dikkatleri çekiyor.
Samsung'un 7 megapiksellik cep telefonu SCHV770 ilk günün en ilgi çeken cihazı oldu. Uzmanlar fuarda kameralı cep telefonları arasında büyük mücadele olacağını belirtiyor. Bu arada çeşitli şirketlerin de i-pod benzeri müzik çalan aletlerini sergilediği gözleniyor. Uzmanlar, geçen ay Cannes'da yapılan 3. GSM Kongresi'nde olduğu gibi Cebit' fuarında da her şirketin müzik çalan aletlere büyük önem verdiğinin görüldüğünü ifade ediyor.
Schröeder açılışa eşiyle katıldı
Almanya Başbakanı Gerhard Schröeder ve eşi Doris Schröeder Koepf, CeBIT'in açılışına katıldı ve gazetecilere cep telefonu şeklinde giyinmiş iki fuar çalışanıyla birlikte poz verdi.
Güvenlik uzmanından 'hack'leme
İletişim teknolojisi güvenlik uzmanı Pierre Kroma fuarın açılışında yaptığı gösteride bir sistemi (server'ı) hack ettikten sonra sevincini böyle gösterdi.
Siemens'ler ve mankenler beğenildi
Hannover'de düzenlenen CeBIT Bilgisayar Fuarı'nda en çok ilgiyi çekenler arasında Siemens cep telefonları ve bu telefonları tanıtan mankenler vardı.