CEBITT, 6 Ekim günü kapılarını açıyor

İSTANBUL - Onbinlerce teknoloji tutkununun merakla beklediği, Avrasya Bölgesi’nin en büyük iş geliştirme ve teknoloji platformu CeBIT Bilişim Eurasia 6 Ekim’de başlıyor. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da katılacağı törenle açılacak fuar, 10 Ekim’e kadar devam edecek.
Türkiye ’nin bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda Avrasya’ya açılan ticaret kapısı CeBIT Bilişim Eurasia, bu yıl 11’inci kez 6-10 Ekim 2010 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Farklı ülke ve bölgelerden gelen onbinlerce teknoloji tutkununun akın ettiği fuarın açılış törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Azerbaycan Rabıte ve Informasyon Teknolojileri Bakanı Ali Abbasov, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Sanpaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, Türksat Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay ve Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Andreas Gruchow katılacak.
CeBIT’te aralarında Siemens, IBM, Oracle, Motorola’nın da bulunduğu binin üzerinde şirket, kurumsal çözümlerini sunacak. Ayrıca 5 gün boyunca en yeni teknolojiye sahip televizyonlardan dizüstü bilgisayarlarına, dijital fotoğraf makinelerinden, kameralara dijital eğlence ürünlerinden yazılım ve çevre birimlerine kadar binlerce yeni ürün ve hizmet tanıtılacak. (anka)