Cem Tencere'ye İtalyan ortak

Yapışmaz tencere ve tava üreticisi Cem, İtalya'nın mutfak gereçleri üreticisi Bialetti ile yüzde 50-50 ortak bir şirket kurdu. Yeni şirket Türkiye'nin yanı sıra bölge ülkeleri için de mutfak gereçleri üretecek.

İSTANBUL - Yapışmaz tencere ve tava üreticisi Cem, İtalya'nın mutfak gereçleri üreticisi Bialetti ile yüzde 50-50 ortak bir şirket kurdu. Yeni şirket Türkiye'nin yanı sıra bölge ülkeleri için de mutfak gereçleri üretecek. Bialetti Industrie Yönetim Kurulu Başkanı Alberto Piantoni, "Yeni şirket Cem markasını, Cem'in İzmit'te bulunan fabrikasının makine parkurunu ve depodaki mal varlığını satın aldı. Bu operasyon Türkiye'ye birkaç milyon avroluk para girişi sağlayacak. Ayrıca ekstra istihdam yaratacak" diye konuştu.
Cem Bialetti Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Domaniç ise "Bu kararı dünyaya açılmak ve yaklaşan Çin tehlikesinden kendimizi korumak için verdik" dedi. 2003 yılında 15 milyon dolar olan cirosunu geçen yıl 20 milyon dolara çıkaran Cem, Bialetti ile ortaklığı sonrasında bu yıl 30 milyon dolarlık ciro hedefliyor. İtalyan Bialetti'nin bu yılki ciro hedefi 200 milyon avro.