Cem Uzan'ın yatı dert oldu

TMSF'nin Finesse Management Co. Ltd. adlı şirkete 32 milyon 175 bin YTL'ye sattığı Cem Uzan'a ait Frequency yatı alıcıya zamanında...

MUĞLA - TMSF'nin Finesse Management Co. Ltd. adlı şirkete 32 milyon 175 bin YTL'ye sattığı Cem Uzan'a ait Frequency yatı alıcıya zamanında teslim edilemediği için devlet 4 milyon 54 bin YTL faiz ödeyecek. Ayrıca Netsel Marina'da bağlı kalan Airwaves ve Frequency teknelerinin konaklama giderleriyle teknedeki görevlilerin ücretleri de devletin kasasından çıkacak. Bu rakamın da 1 milyon YTL olduğu sanılıyor.
Uzan ailesinin devlete borçları nedeniyle TMSF'nin el koyduğu Frequency, Airwaves adlı süper lüks teknelerin sahibi olduğunu ileri süren Utterton Co. Ltd. ve Wisteria Bay Co. Ltd. adlı şirketler dava açarak teknelerin iadesini istedi. Frequency adlı yatı İngiliz Finesse Management Co. Ltd.'ye satan TMSF, dava devam ettiği için yatı teslim edemedi. Teknenin ücreti peşin alındığı için şirkete, faiz tutarı olarak 4 milyon 54 bin YTL ödeme zorunluluğu ortaya çıktı.