Cem Yılmaz da ÖTV'ye 'takıldı'

Cem Yılmaz da ÖTV'ye 'takıldı'
Cem Yılmaz da ÖTV'ye 'takıldı'
Ünlü komedyen Cem Yılmaz da otomobilleri için ödediği vergilerle dalga geçti: Temmuz pulu, ağustos pulu ödüyorum sonra bunlar asfalt oluyor.
Haber: SEVGİ SAYAR BAŞARAN / Arşivi

Pahalı otomobilleriyle sık sık kamuoyunun gündemine gelen ünlü komedyen Cem Yılmaz da yüksek Özel Tüketim Vergisi’nden (ÖTV) şikâyet etti. Yılmaz, “Otomobiller konusunda tutkulu değilim. Paran olunca otomobil sahibi oluyorsun. Ama otomobilimi İtalya’da alıp burada tur atmıyorum. Türkiye ’den alıyorum, memlekete de katkısı var. İki katı vergi ödeyip yani ÖTV’yle. Temmuz pulu, ağustos pulu sonra bunlar asfalt oluyor” dedi. 

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Marka Konferansı’nda ‘Marka kişi olmak’ konulu bir konuşma yapan Yılmaz, kazancıyla ilgili ortaya çıkan esprilerle ilgili, “Benim ne kadar kazandığım ortada. Ama komik olan seyircinin yaptığı o hesap. Gördüm ki o şovda kazanılan seyircinin ilgi alanına giriyor. Bu işte en zevklisi bedava yapmaktır. Ama bu organizasyonu bedava yapamazsınız. Bunun için ya delirmem lazım ya da çok zengin olmam lazım, işin Nirvana’sı bu zaten” dedi. 

‘Siyasi mizah yapmam’ 
Siyasi mizah yapmayı tercih etmediğini de vurgulayan Yılmaz, bu işin çok incelikli yapılması gerektiğini ve bir uzmanlık alanı olduğuna inandığını söyledi. Yılmaz, “Siyasi mizah öyle bir bomba ki bazen evcilleştirmeye de neden oluyor. Bir siyasinin fiziki unsurlarıyla dalga geçerken onu sevimli gösterme tehlikesi de var” diye konuştu.
Tuvalet kağıdına kadar tescilli 

Şovunun adı CMYLMZ’ı tuvalet kağıdından musluğa kadar tescil ettirdiğini söyledi. Yılmaz kendisine komedyen denmesini istediğini ancak Maliye’de serbest meslek olarak geçtiğini belirterek, şöyle devam etti: “Ben sadece bir şey olmaya çalışıyorum. Bir gün çocuğuma öğretmeni ‘Baban ne iş yapıyor’ diye sorarsa çocuğumu o okuldan alırım.
 
Yeni bir kavram yerleştirmeye çalışıyorum: Durayen. 40 sene durunca oluşuyor.” Bu yıl 11’incisi düzelenen Marka Konferansı’na 1200 kişi katıldı.


Güneşte iz bırakmayan terlik 
Marka Konferansı’nda ‘zihni sinir projeler’ de görücüye çıktı. Ankara Patent’in standında Türk mucitlerinin de yaratıcıları arasında olduğu 200’e yakın icat tanıtıldı. İcatlar arasında engelliler için herhangi bir düğmeye basmayı ya da kapıyı kapatmaya yarayan ‘portatif el’den böcek öldürmeye yarayan ‘tutaç’a, güneşte yürürken iz bırakmasın diye vakumlu ‘parmak arasız’ terlikten ayna, büyüteç, pusula gibi birçok özelliği bünyesinde bulunduran aletlere kadar ilginç ürünler de vardı.

CHP ’den başka marka kalmadı 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugüne kadar en çok güven veren siyasi parti olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , “Türkiye Cumhuriyeti siyasal tarihine baktığınız zaman CHP markası dışında ayakta kalan hiç bir marka yok” dedi. Kılıçdaroğlu, Marka Konferansı’nda Fatih Altaylı’nın “CHP Markası ve Siyasette Markalaşma” konulu Teke Tek Marka 2010 Özel programına konuk oldu. Kılıçdaroğlu, CHP’nin değiştiğini, yenileştiğini söyleyerek CHP’de değişim sürecini eleştirenlere yönelik bir soru üzerine, ticari markayla siyasi marka arasında fark bulunduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, “Bir ticari markayı oluşturur ve güven verirseniz tüketiciler onun arkasından koşarlar” diye konuştu.

bigPara.com