Cem Yılmaz tanıttı, beyanname sitesi çöktü

Cem Yılmaz tanıttı, beyanname sitesi çöktü
Cem Yılmaz tanıttı, beyanname sitesi çöktü
Haber: NEŞE KARANFİL / Arşivi

ANKARA - Ev sahipleri için Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi’ne ulaşılamıyor. Radikal’e ulaşan vatandaşlar 1 Mart tarihinden itibaren Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan ‘Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi’ne girmeye çalıştıklarını ancak sayfanın bir türlü açılmadığını söylediler. 1 Mart tarihinden ve Cem Yılmaz’ın tanıtım videosundan önce sisteme rahat bir şekilde giriliyordu.

 

 


Maliye’nin sistemi tanıtmak için hazırladığı üç videodan ilk videoda ‘örnek vatandaş’ Cem Yılmaz yer alıyor. Yılmaz, “Ben Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan Cem Yılmaz” diyerek söze başlıyor ve sistemi tanıtıyor. Beyannamenin nasıl doldurulduğunu gösteren bir sunum yapan Yılmaz, Gelir İdaresi’nin vergi dairesine gitmeye gerek kalmadan mükellefler için beyanname hazırladığını söylüyor. İkinci videoda, ‘anneanne ile torun beyanname dolduruyor’ başlığıyla yer alıyor. Bu videoda ananeanneye Gelir İdaresi’nden bir mektup geliyor ve sonra GİB’in internet sitesine girilerek beyanname dolduruluyor. Son videoda ise Maliye Bakanı Mehmet Şimşek konuşuyor.
Maliye Bakanlığı bu yıl 1 milyon 200 bin ev sahibi için kira beyannamesi hazırladı. İnternet Vergi Dairesi şifresi ya da kişiye özel güvenlik soruları cevaplanarak sisteme giriliyor.

bigPara.com