Cemil Çiçek'e 12.12.12 sürprizi

Cemil Çiçek'e 12.12.12 sürprizi
Cemil Çiçek'e 12.12.12 sürprizi

Erdoğan konuşması sırasında Eroğlu nu yanına çağırdı ve kulağına bir şeyler söyledi.

Erdoğan, 12.12.2012'de 112 tesisi hizmete açtı. Açılışta sürpriz, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in adının Musabeyli Barajı'na verilmesi oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , 12.12.2012’de 112 tesisi hizmete açtı. 16 milyar liralık yatırımla gerçekleştirilen tesislerin açılışında Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e ise sürpriz vardı. Başbakan Erdoğan törende konuşması sırasında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na seslendi, Eroğlu koşarak kürsüye geldi. Başbakan, Eroğlu’nun kulağına eğilerek bir şeyler söyledi, ardından Eroğlu kürsüden ayrıldı. Eroğlu’nun ayrılmasıyla Başbakan Erdoğan sürprizi açıkladı. “TBMM Başkanımızın burada olmasını çok isterdim. Onun yokluğu bizim eksiğimiz oldu” diyen Erdoğan şöyle konuştu: “Kendisi Yozgat’ta inşa ettiğimiz Musabeyli Barajı’nın tamamlanması için çok çalıştı. Bana sürekli hatırlattı. Onun için şimdi bakanıma onu söyledim. Musabeyli Barajı’nın adını Cemil Çiçek Barajı koyalım. Kendisinin bile haberi yok. Şimdi buradan sürpriz olsun.”
Erdoğan ayrıca Malatya’da inşası tamamlanan iki barajdan birine Turgut Özal, diğerine de Recai Kutan barajı adını verildiğini açıkladı. 

12.12’ye yetişemedi
Erdoğan, Voleybol Federasyonu Spor Salonu’nda gerçekleştirdiği programa tam açıklanması hedeflendiği gibi saat 12.12’de yetişemedi. Erdoğan 12.39 gibi salona geldi ve tören başladı. Açılışı yapılan tesisler arasında özel sektör tarafından 26 ilde tamamlanan 49 hidroelektrik santralı (HES) projelerinin de bulunduğunu anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti: “Enerji ve içme suyu ihtiyacımızı karşılamak için barajlar, göletler, HES’ler yapmak mecburiyetindeyiz. Dün, ‘su akar Türk bakar’ sözünde olduğu gibi öyle akarsuları seyretmekle zaman harcama gibi bir lüksümüz de yok. Değiştirdik şimdi onu, ‘su akar, Türk yapar’ dedik.”
Açılışlarda Erdoğan’a eski Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlarından ve eski Fazilet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu eşlik etti.