Cep'te parmak izi zamanı

Kore'nin üçüncü büyük cep telefonu üreticisi Pantech, Avrupa'ya Türkiye'den açılacak. Ağırlıklı olarak Çin, Rusya ve Ortadoğu'da faaliyet gösteren Pantech, Transteknik işbirliğiyle Türkiye pazarına girdi.

İSTANBUL - Kore'nin üçüncü büyük cep telefonu üreticisi Pantech, Avrupa'ya Türkiye'den açılacak. Ağırlıklı olarak Çin, Rusya ve Ortadoğu'da faaliyet gösteren Pantech, Transteknik işbirliğiyle Türkiye pazarına girdi.
Pantech'in Türkiye'de faaliyete geçmesi nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Transteknik Genel Müdürü Türker Tarhan, "Pantech faaliyetlerini Avrupa'ya taşıyor. Bu aşamada da ilk adımı Türkiye'ye gelerek attılar. İşbirliğimiz belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra birkaç yıl içinde hem Avrupa hem de Türk cumhuriyetlerinde birlikte hareket etmeyi planlıyoruz" diye konuştu.
Türkiye'nin Ortadoğu Bölgesi'nin en dinamik ve heyecan verici pazarlarından biri olduğunu belirten Pantech Ortadoğu ve Afrika Genel Müdürü Shong Yang, "Türkiye'de çok ince bir zevke ve stile sahip tüketici grubu var. Bu tüketici grubu bizi cezbetti. Türkiye'de bir ay içinde beş yeni modeli pazara sunacağız" dedi. Yang, Türkiye'de bu yıl için yüzde 5 pazar payı hedeflediklerini de açıkladı. Pantech'in Kore'nin en büyük üçüncü cep telefonu üreticisi olduğunu ve 2.5 yılda bu konuma ulaştığını aktaran Yang, bu gücü de Ar-Ge'ye verdikleri önemden aldıklarını anlattı. Pantech'teki işgücünün yüzde 50'sinin Ar-Ge'de görevli olduğuna değinen Yang, "Bu sayede Pantech yılda yüzde 60'tan fazla büyümeyi başarıyor"
ifadesini kullandı.
Fiyatları 125-467 avro arasında değişen beş modeli Türk tüketicisine sunmaya hazırlanan Pantech'in ilk aşamada piyasaya sunacağı model 'dünyanın ilk parmak izi tanıyan' cep telefonu GI100 oldu. Sahibinin parmak izini tanıyan ve parmak izi ile çalışan dünyadaki ilk cep telefonu olan GI100 ile 10 parmağın her biri için farklı numaralar tanımlayarak hızlı arama yapmak mümkün. GI100, 1.3 megapiksel flaşlı kamera, görüntülü çağrı gibi özellikleri ve 83 gram ağırlıyla da dikkat çekiyor. GI100'ün satış fiyatı ise 467 avro.