'Cevahir için çok ciddi alıcılar geliyor'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, satış kararı aldıkları Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki hisselerine, çoğu yabancı olmak üzere ciddi alıcılar bulunduğu belirterek...

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, satış kararı aldıkları Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki hisselerine, çoğu yabancı olmak üzere ciddi alıcılar bulunduğu belirterek, "Rakam 700-750 milyon dolar civarında konuşuluyor" dedi. '600 bin aileye alışveriş kuponu' kampanyasıyla ilgili basın toplantısının ardından gazetecilerin Cevahir'in satışına ilişkin soru üzerine Kadir Topbaş, "Satış kararı aldığımız Cevahir'deki hissemizi satma noktasında talipler var. Zannediyorum ki satılacak. Ciddi alıcılar var. Biz de kurum olarak çok fazla ortaklıklı birtakım işlerimizin devamını düşünmüyoruz" diye konuştu.
Satış rakamının sorulması üzerine de Topbaş, "Rakam 700-750 milyon dolar civarında konuşuluyor. Talipler daha çok yabancı. Kuveyt değil sadece... Kimin satın alacağı ihale süreciyle belli olacak. Bu süreç devam ediyor" dedi. Kadir Topbaş, başka bir soru üzerine de, Cevahir ailesiyle karşılıklı uzlaştıklarını ifade etti.