Ceyda Erem ifadeye çağrıldı

Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

  ANKARA - İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) ile CNR Fuarcılık arasındaki ‘tahliye’ davasında rüşvet verildiği iddialarıyla ilgili başlatılan operasyon kapsamında şimdi de CNR Fuarcılık’ın sahibi Ceyda Erem ifadeye çağrıldı. Cumhuriyet Savcıları Mehmet Tamöz ve Hüseyin Kocabey’in, Erem’e davetiye gönderdiği öğrenildi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “yargıdaki rüşvet operasyonu” kapsamında başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki ifade işlemleri dün akşam saatlerine kadar sürdü. Rüşvet operasyonuna adları karışan ve halen görevde bulunan Yargıtay üyelerinin dosyaları da ayrılarak Yargıtay 1. Başkanlığı’na gönderildi.
Öte yandan, İstanbul Ticaret Odası ( İTO ) Başkanı Murat Yalçıntaş’ın rüşvet vermekle suçlandığı öğrenildi. Savcılık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, rüşvet vermekle suçlanan ve bu yönde telefon konuşmaları tespit edilen Yalçıntaş, sorgusunda suçlamaları reddetti. Yalçıntaş’ın, ifadesinde “Kimseye rüşvet vermedim. İddialar ve suçlamalar asılsız” dediği öğrenildi.