Chevrolet 1800 YTL farkla araçlarını LPG'li yapacak

Chevrolet, Autoshow'da ilk LPG dönüşümlü aracı Aveo Sedan LPG'yi sergiliyor. Chevrolet Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Murat Aydın, "Chevrolet marka otomobillerin LPG dönüşümü yapılarak satışına kasımda başlıyoruz.
Haber: SİBEL ÜNLÜ / Arşivi

İSTANBUL - Chevrolet, Autoshow'da ilk LPG dönüşümlü aracı Aveo Sedan LPG'yi sergiliyor. Chevrolet Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Murat Aydın, "Chevrolet marka otomobillerin LPG dönüşümü yapılarak satışına kasımda başlıyoruz. LPG dönüşümü müşterinin talebine göre tüm Chevrolet modellerinde sunuluyor olacak" dedi.
LPG dönüşümü çerçevesinde aracın üç yıl veya 100 bin km. kapsamında garantisi devam ederken, takılan LPG dönüşüm kiti için de aynı garanti koşulları geçerli olacak. LPG dönümüşü isteyen müşterilerin Türkiye'deki 41 bayimizden birine başvurması yeterli" diye konuştu..
Aydın, şunları söyledi: "LPG kullanımı pratik olduğu kadar günümüz koşullarındaki güvenlik testleri neticesinde güvenli hale geldi. En önemli nokta olarak işin uzmanları tarafından LPG kitinin kurulumunun yapılması ve düzenli periyodik bakımların ihmal edilmemesi. Chevrolet Türkiye, LPG dönüşüm alanında İtalyan BRC GAS Equipment'ın Türkiye Distribütörü olan 2A Mühendislik şirketiyle çalışıyor."
'1.5 milyon araç LPG'li'
Chevrolet'lerde dönüşüm işlemi 1800 YTL'ye mal olacak. Türkiye'de 1.5 milyon aracın LPG'li olduğunu belirten Murat Aydın, 2007'de yapacakları satışın yüzde 15-20'sinin bu alanda olacağını söyledi. Aydın, şunları dile getirdi: "Markamızın bu anlamda en güçlü olduğu pazar İtalya. İtalya'daki 35 bin Chevrolet'nin yüzde 80'i LPG'li." Chevrolet'deki LPG, stepne gibi bir tankın içinde ve bagaj kapağının altında.Çevreci ve 'etil alkolik' bir Saab
Saab'ın 'alkolik' otomobili Bio Power da Autoshow'da. Yakıt olarak yüzde 85 etil alkol kullanılan Bio Power için Türkiye'de petrol şirketleri harekete geçmiş değil. Ancak, Polatlı'daki bir Opel bayi pancardan etanol üretmek için tesis kurmaya karar vermiş. Model diğerlerine göre 1000-1500 YTL pahalı. Aracın performansı benzine göre artarken çevreyi kirletme oranı neredeyse tamamen düşüyor.
'Petrol şeyhlerinin' aracı olarak bilinen Saab'ın satışları Türkiye'de bir önceki yıla göre yüzde 212 arttı. Bu artışın çıkış noktası Opet reklamında Tarkan'ın kullanacağı araç olarak tesadüfen Saab'ın seçilmesi olmuş. Saab İş Geliştirme Müdürü Ceyhan Eryalaz, tanıtım için modellerini ünlü isimlere verdiklerini ayrıca 'Pilotlar aranıyor' sloganıyla teste yönelik kampanyalar yaptıklarını söyledi.


Corsa bebekleri
Yeni Opel Corsa'nın daha çok üç kapılısını tercih eden genç müşteri kitlesi için yaratılan C'mon bebekler White, Blue, Red, Moo ve Cherri İspanya'da yaşayan bir arkadaş grubu. İngiltere'de üretilen bu bebeklerin her biri ayrı bir karakteri temsil ediyor. Örneğin White efendi, Blue, aktif, hobileri olan bir tip. Red bir sanatçı. Agresif ve yıkıcı bir kişiliği var. Cherri Blue'nun, Moo da White'ın sevgilisi. Bebeklerin fiyatları 8-14 YTL arasında.
28 YTL'ye tişörtleri de var. GM bayilerinde satılıyor. Yetkililer, bu bebeklere ilginin en az yeni Corsa kadar çok olduğunu söylüyor.