CHP: Fındık milli ikram olsun

Fındıkta yaşanan soruna CHP'den çözüm önerisi geldi. CHP Ordu Milletvekili Sami Tandoğdu, stokların azaltılması için fındığın 'milli ürün' kabul edilerek devlet etkinliklerine katılımcılara ikram edilmesi için yasa teklifi verdi.

ANKARA - Fındıkta yaşanan soruna CHP'den çözüm önerisi geldi. CHP Ordu Milletvekili Sami Tandoğdu, stokların azaltılması için fındığın 'milli ürün' kabul edilerek devlet etkinliklerine katılımcılara ikram edilmesi için yasa teklifi verdi. CHP'li Tandoğan dün, 'Fındığın Milli Ürün ve Devlet İkramı Olması Hakkındaki Yasa Teklifi'ni Meclis Başkanlığı'na sundu.
Korumaya alınacak
Teklife göre, fındık 'milli ürün' olarak kabul edilerek korumaya alınacak ve 'devlet ikramı' olarak her türlü kamu kurum ve kuruluşunun davet, resepsiyon, kabul gibi etkinliklerinde katılımcılara ikram edilerek stokların bu şekilde azaltılması sağlanacak.
Fındığın korunmasıyla ilgili alınacak tedbirler ve uygulanacak politikalar ve yapılacak düzenlemeler kanunun yayımı tarihinden itibaren altı ay içerisinde Başbakanlık tarafından çıkarılacak bir yönetmelikle belirlenecek.