CHP, Özay'ı ihraç edecek

Endüstri Holding operasyonu nedeniyle aranan ülkücü kabadayı Kürşat Yılmaz'a 'yardım ve yataklık' yaptığı ileri sürülen CHP üyesi manken Tuğba Özay, kesin ihraç talebiyle CHP Disiplin Kurulu'na sevk edilecek.

ANKARA - Endüstri Holding operasyonu nedeniyle aranan ülkücü kabadayı Kürşat Yılmaz'a 'yardım ve yataklık' yaptığı ileri sürülen CHP üyesi manken Tuğba Özay, kesin ihraç talebiyle CHP Disiplin Kurulu'na sevk edilecek.
CHP İstanbul İl Başkanı Şinasi Öktem, hakkında inceleme başlatılan Özay'ı kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edeceklerini söyledi. Öktem, şöyle konuştu: "Kürşat Yılmaz önceki gece Özay'ın evinde yakalandı. Şu anda Özay, hakkında 'çete üyesine yardım ve yataklık' suçundan dava açılıp açılmadığını bilmiyorum. Ama dava açılsa da açılmasa da, kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edeceğiz."
Endüstri Holding'in sahibi Mustafa Ertekin'e yardım ettiği gerekçesiyle aranan Yılmaz, önceki gece Özay'ın evinde yakalanmıştı. Özay, 2002 seçimleri öncesinde CHP'den milletvekili aday adayı olmuş ancak aday gösterilmemişti. Yılmaz ile 2003'te Giresunlular gecesinde tanıştığını söyleyen Özay, daha önce, "Kürşat Yılmaz ile uzun süredir görüşmediğini" açıklamıştı.