CHP tekstili mercek altına alacak

CHP Merkez Yürütme Kurulu(MYK), tekstil-hazır giyim sektörünün sorunlarını mercek altına almak amacıyla komisyon kurdu. CHP'den yapılan açıklamada, Türk ekonomisinin temel yapı...

ANKARA - CHP Merkez Yürütme Kurulu(MYK), tekstil-hazır giyim sektörünün sorunlarını mercek altına almak amacıyla komisyon kurdu. CHP'den yapılan açıklamada, Türk ekonomisinin temel yapı taşlarından biri olan tekstil sektörünün ihracat potansiyeli, yarattığı istihdam gücü ve katma değeriyle büyük önem taşıdığı belirtildi.
Başkanlığını Genel Sekreter Yardımcısı Bihlun Tamaylıgil'in üstlendiği komisyonda, Genel Sekreter Yardıcısı Prof. Dr. Oğuz Oyan, MYK üyesi Engin Altay, Parti Meclisi üyesi Prof.Dr. Esfender Korkmaz ile Denizli Milletvekili Haşim Oral yer aldı. Tamaylıgil, "Yaşanan sorunları görmezden gelmekte ısrar eden ve çözümden kaçan" hükümeti her zeminde uyaracaklarını belirterek, sektörün sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulması için çalışacaklarını aktardı. Öte yandan Denizlili tekstilciler de önümüzdeki hafta Başbakan Tayyip Erdoğan'la bir araya gelerek tekstil sektörünün sorunlarını masaya yatıracak.