'CHP'li vekilleri fotoğraflayalım'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir-iki özelleştirmenin engellenmek istendiğini ifade ederek, "Özelleştirmede şart olmaz, davul adamın omzunda tokmağı sana çaldırmaz.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir-iki özelleştirmenin engellenmek istendiğini ifade ederek, "Özelleştirmede şart olmaz, davul adamın omzunda tokmağı sana çaldırmaz. Konjonktür ne zaman uygunsa özelleştirme o anda yapılır" dedi. CHP'nin 7-8 milletvekili ile Türkiye'nin önünü açacak yasaları engellediğini ifade eden Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nun bu görüntüsünün halka anlatılmasını istedi. AKP'li Resul Tosun da vekillerin özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. AKP'nin dünkü grup toplantısının basına kapalı bölümünde 'milletvekili maaşları', 'özelleştirme' ve 'içtüzük değişikliği' gündeme geldi.
Edinilen bilgiye göre Başbakan Erdoğan, Hâkim ve Savcılar Yasa Tasarısı görüşülürken önceki gece Meclis'e geldiğini ifade ederek, "Genel Kurul'da 7 CHP milletvekili vardı. Hepsi alakasız konularda konuşuyordu. Yasa maddesi üzerinde konuşan yoktu" dedi. Türkiye'nin önünü açan yasaların kilitlenmesinin doğru olmadığını kaydeden Erdoğan, bu konuda içtüzük değişikliğinin düşünülmesi gerektiğini kaydetti. Erdoğan, "Bunların görüntüsünü fotoğraflayıp halkımıza göstererek doğrusunu anlatalım" diye konuştu.