'Ciddi talep bekliyoruz'

Özelleştirme kapsamında olan Halk Bankası'nın Genel Müdürü Hüseyin Aydın, özelleştirme için uygun ortamın oluştuğunu belirterek, "mali sektöre piyasalarda çok ciddi bir talep var, bu talebin yoğun biçimde bizim için de olacağını söylüyoruz, ciddi taleplerimiz olacak" dedi.

ANKARA - Özelleştirme kapsamında olan Halk Bankası'nın Genel Müdürü Hüseyin Aydın, özelleştirme için uygun ortamın oluştuğunu belirterek, "mali sektöre piyasalarda çok ciddi bir talep var, bu talebin yoğun biçimde bizim için de olacağını söylüyoruz, ciddi taleplerimiz olacak" dedi. Halk Bankası'nın son altı aylık performansının sektör ortalamasının üstünde olduğunu belirten Aydın, bankanın özelleştirme sürecine ilişkin bilgi verdi:
"Halk Bankası'nda özelleştirme süreci başladı. Üç sacayağı var bunun, başta Özelleştirme İdaresi, Hazine ve banka.. Danışman firma belirlendi, bunlar kısa süre içinde bankamızda çalışmaya başlayacak ve stratejiyi belirleyecekler. Stratejinin gereği de neyse biz yapacağız. Makroekonomik göstergelerin de böyle devam edeceğine inanıyoruz, özelleştirme süreci son derece başarılı geçecektir, bunu ümit ediyoruz. Bankanın durumu da son derece iyi, rakamlar önceki yıllarla mukayese edilemeyecek kadar iyi noktalara geldi. Bunlar yatırımcı için cazip noktalar olacaktır."