Çiftçi Hüseyin cezaevinde

Konya Ziraat Bankası Merkez Şubesi'nin, bir hastanenin Bağ-Kur'dan alacağı olan 2 milyon 94 bin 273 YTL'yi yanlışlıkla hesabına yatırdığı çiftçi Hüseyin Sütçü dün çıkarıldığı adliyede tutuklandı.

KONYA - Konya Ziraat Bankası Merkez Şubesi'nin, bir hastanenin Bağ-Kur'dan alacağı olan 2 milyon 94 bin 273 YTL'yi yanlışlıkla hesabına yatırdığı çiftçi Hüseyin Sütçü dün çıkarıldığı adliyede tutuklandı. Savcılığın tutuklanma talebiyle Konya Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen Hüseyin Sütçü, 'Nitelikli dolandırıcılık' suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.
Sütçü'nün polisteki sorgusunda önce parayı çektiğini inkâr ettiği, ancak ATM'den para çekerken banka güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntüleri kendisine izlettirilince itirafta bulunduğu ortaya çıktı.
'Şeytana uydum, çok pişmanım'
Cumhuriyet Savcısı'nca ifadesi alınan Sütçü, polisteki ifadesini tekrarlayarak, "İlk 300 YTL çektim. Hesaptaki parayı okuyamadım, bu yüzden içeri girip bayan memura hesabımdaki parayı sordum, söyledi. Günlerce direndim ama sonunda şeytana uydum, çok pişmanım. Paranın üzerine yatacak değildim. Çektiğim paralarla besicilik yapıp süt ticaretine başlamıştım. Yatırım yapıyordum. Yaptığım yatırımlardan kazanacağım parayla bankadan çektiğim paranın üzerine koyup iade edecektim. Çok pişmanım, bunun böyle olmasını ben istemedim" dedi. Eşinin iftirafından habersiz olan Yaşar Sütçü ise yalnızca kendilerinin mağdur olduğunu belirterek "Polis geldi mallarımızın hepsini bağladı. Parayı biz çekmedik. Kimin çektiğini bilmiyoruz" dedi.