Çiftçiye bayram müjdesi yolda

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün, Ankara'da Türkiye'nin 81 ilinden gelecek çiftçilerle buluşarak bayram öncesinde tarım kesimine getirilecek kolaylıkları açıklayacak.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün, Ankara'da Türkiye'nin 81 ilinden gelecek çiftçilerle buluşarak bayram öncesinde tarım kesimine getirilecek kolaylıkları açıklayacak. Tarım Bakanlığı'nın organizasyonu ile gerçekleştirilecek 'Çiftçiler ve Tarım Danışmanlarıyla Buluşma' toplantısına, il ziraat odası başkanları, ilçe ziraat odası başkanları, il ticaret ve sanayi odası başkanları, il ticaret borsası başkanları ve belediye başkanları ile köy muhtarları katılacak. Toplantıda Erdoğan'ın, mazot ve tarımda kullanılan elektrik borçlarında iyileşme, doğrudan gelir desteği ödemeleri, hayvancılık desteğine kadar birçok açıklama yapması bekleniyor.
Tarım gönüllülerine bedava bilgisayar
Tarım gönüllülerinin birinci yılını doldurmaları nedeniyle yapılan toplantıda, köylerde görevlendirilecek ziraat mühendisi ve veteriner sayısının 2 bine çıkarılacağının açıklanması da bekleniyor. Tarım Bakanlığı'nın koordinasyonundaki tarım gönüllüleri uygulamasıyla çiftçilerin uzman desteğine kavuşturulması hedefleniyor. Toplantıda her tarım gönüllüsüne masaüstü bilgisayarı hediye edilirken program yazılımları da Microsoft Türkiye tarafından ücretsiz olarak verilecek.