Çılgın proje: Fenerbank

Çılgın proje: Fenerbank
Çılgın proje: Fenerbank
Aziz Yıldırım'ın bir süre önce sözünü ettiği "çılgın proje"nin Fenerbank olduğu iddia ediliyor. Fenerbahçe adına inşaat sektöründe faaliyet gösterecek bir şirketin de kurabileceği belirtiliyor.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın daha “çılgın projesi” banka çıktı... Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında, ‘büyük hamle’den söz edip, “Bekleyin” diyen Yıldırım’ın, yatırım sektörüne gireceği ve FENERBANK adıyla bir banka kuracağı öğrenildi. Yıldırım’ın 2 hafta içinde açıklama yapması bekleniyor.


İNŞAATA DA GİRECEK

Ayrıca FENERBANK’a bağlı bir finans şirketinin kurulması da Yıldırım’ın gündeminde. Aziz Yıldırım’ın yakın gelecek planlarından birinin de gayrimenkul piyasasına girerek Şükrü Saracoğlu Stadı’nın yanındaki Kenan Evren Lisesi’nin arazisini almak ve burada büyük bir inşaat gerçekleştirmek olduğu söyleniyor. Bu hedef paralelinde de Fenerbahçe Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketi’nin hayata geçirileceği iddia ediliyor.


KİMLER BANKA KURABİLİR?


Özel ve tüzel kişilerin banka kurması için bazı şartlar aranmakta. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kurul üyelerinin en az beşinin olumlu oy vermesi halinde kuruluş talebi kabul edilmiş olur. Banka kuracak kişilerin, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan dolayı ceza almamış olması ve 300 milyon Dolar’lık nakiti de BDDK’na göstermesi gerekir. (Fanatik)

bigPara.com