Çimsa Romanya'ya uzanıyor

Çimsa Çimento'nun genel müdürü Yılmaz Külcü, İspanya, Almanya ve Ortadoğu'dan sonra Romanya'da da terminal kurmak için araştırmalar yaptıklarını açıkladı.

ADANA - Çimsa Çimento'nun genel müdürü Yılmaz Külcü, İspanya, Almanya ve Ortadoğu'dan sonra Romanya'da da terminal kurmak için araştırmalar yaptıklarını açıkladı. TMSF'den Standart Çimento'yu satın aldıklarını hatırlatan Külcü, bu tesisin de Çimsa bünyesine katılmasıyla satışları yüzde 50 artırmayı hedeflediklerini ifade etti.
Beyaz çimentoda yeni girdikleri Rusya pazarına verdikleri önemi vurgulayan Külcü, şunları kaydetti: "Çimsa'nın Mersin limanına yakınlığı, İspanya, Almanya ve Ortadoğu'daki terminalleri, beyaz çimento, kalsiyum alüminatlı çimento gibi ürünleri ile önemli ihracat imkânlarına sahibiz. Ortadoğu, Kuzey ve Batı Afrika, Güney ve Kuzey Avrupa ile Kuzey ve Güney Amerika'da toplam 36 ülkeye olan ihracatımızı sürekli artırıyoruz. 2005'te 68 milyon dolar olan yurtdışı satışlarımızı bu yıl 92 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz."