Çin artık çok yakın

Çin artık çok yakın
Çin artık çok yakın

(soldan sağa) Wu Tianpeng, Hakan Binbaşgil ve Hülya Kefeli, Çin Masası nın tanıtımında bir araya geldi.

Bank of China ile işbirliğine giden ve bir 'Çin Masası' kuran Akbank, Çin firmalarına her türlü bankacılık hizmetini verecek.

Akbank, Türkiye ’ye ilgisi giderek artan Çin firmalarına her türlü bankacılık ürün ve hizmetlerini sunmak amacıyla, Bank of China işbirliği ile bir ‘Çin Masası’ kurdu. Akbank ile Bank of China, Türkiye’de ilk kez bir banka tarafından kurulan ‘Çin Masası’ için işbirliği anlaşması imzalayarak masanın tanıtımını gerçekleştirdi. Türkiye’de faaliyet gösteren, Türk şirketleriyle ortaklığı bulunan ve Türkiye’ye yatırım yapmayı planlayan Çin firmalarına hizmet vermek üzere kurulan ‘Çin Masası’, Çin firmalarının Türkiye’de ilk ‘kontak noktası’ olacak. Akbank, ‘Çin Masası’ yoluyla, bu ülke ile yapan veya yapmak isteyen firmalara ihtiyaç duyacakları dış ticaret, yapılandırılmış finansman, hazine ürünleri, yuan işlemleri ve garanti mektupları gibi konularda bankacılık hizmeti sunacak.

Türkiye’de şube açacak
Çinli yatırımcıların sürdürülebilir büyüme performansı gösteren Türkiye’ye ilgisinin son dönemde daha da arttığını vurgulayan Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, iki ülke arasında 2020 yılı için 100 milyar dolarlık dış ticaret hedefi konmasının ekonomik ilişkilere büyük hız kazandırdığını söyledi. Binbaşgil, Akbank’ın ilk defa Çinli bir finansal kuruluşla bu tarz bir işbirliğine gittiğini söyledi.
Bank of China finansal kurumlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Wu Tianpeng, “Çinli Masası Türkiye’ye atılan ilk adımdır. Çin şirketlerin Türkiye’de yatırım yapmasıyla iş ilişkilerinin gelişmesi ve Türk şirketlerinin Çin’de gelip yatırım yapmasıyla ilişkilerimiz daha da gelişecektir. İş hacminde ve yatırımlarda önemli bir boyuta ulaştığında biz kesinlikle Türkiye’de şube açmayı düşünüyor ve planlıyoruz” dedi. (EKONOMİ SERVİSİ)

 

 

bigPara.com

  ETİKETLER:

  ekonomi

  ,

  Türkiye

  ,

  Çin

  ,

  Yatırım

  ,

  Banka

  ,

  Akbank

  ,

  Garanti

  ,

  ülke

  ,

  ,

  hizmet