Çinli telefoncuda iPhone'a vurdu

Çinli telefoncuda iPhone'a vurdu
Çinli telefoncuda iPhone'a vurdu
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Çinli Huawei'nin toplantısında iPhone'u eleştirdi
Haber: CAN MUMAY / Arşivi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım "5 diye bir telefon çıkmış. Gece sıraya giriyorlarmış, hatta Türkiye 'deki tedarikçiler adam gönderip otel, yol parasını ödüyorlarmış, yahu bu akla ziyan bir " dedi.

Huawei'nin Türkiye'deki 10. yılını kutladığı etkinlikte konuşan Yıldırım iPhone 5'i kastederek, “5 diye bir telefon çıkmış. Bir telefon için gece sıraya giriyorlarmış, kuyrukta yatıyorlarmış, hatta Türkiye'deki tedarikçiler adam tutup, oraya gönderip otel, yol parasını ödüyorlarmış, yahu bu akla ziyan bir iş. Bu memleketin insanı, kaynağı, fiyaka için mi yapıyor? Bu ülkenin daha fazlasını yapması lazım. Arkadaşlar, çırayla mumla haberleşmeyelim, en güzelini kullanalım ama en güzelini de yapalım. Yapabilecek kapasitemiz var. Yoksa üretenlere karşı kıskançlığımız yok ama biz de üretelim. Bizim ürünümüz de ne güzel ürünmüş diye konuşulsun, kapış kapış gitsin.

Çözüm ortağınız Huawei ve benzerleridir. Bilişimde 10 yıl bir asır gibidir. Bilişim, son 20 yılda yenilikten yeniliğe koşuyor. Birçok ürün sadece iletişimle değil, bütün alanlarda hayatınızın bir parçası haline geliyor. İnsanların sosyal paylaşım sitelerinde internette, bilgisayar başında geçirdiği vakti aile, uyku ve sosyal hayata harcadığı vakitten daha fazla olduğunu görüyoruz. Zamanı nasıl yönetiyoruz? Bilişimde bulut sistem üzerine hep beraber daha çok yoğunlaşmamız lazım. Herkes faklı şey yapsın. Enerjiyi boşa harcamayalım. Bilişimdeki hedeflerimizin, 2023'e yönelik tespitlerimizin ve yetersiz olduğunu düşünüyorum. Birkaç sene sonra bunları gözden geçirmemiz gerekeceğini biliyorum. Son 10 yıl bunu bize gösterdi. Son 10 yılın değerleri gelecek 10 yıl için neler olabileceğini gösteriyor” dedi.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/110355811035581

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  şunu iyi bil (biliniz) - demlicay2011

  vatandaşına vermediğin değeri valina veriyorsun. hatta akıtıyorsun. bir çok çocuğumuz ve gencimiz yol parası bulamadı diye ödüle ve etkinliğe gidemiyor. beyin göçü dersen dibine vurmuş. daha hala anlamadınız. o 5 bir günlük teknoloji ve alınteri değil. bilmiyormuş gibi konuşuyorsunuz. çin malı size yapacağını bilir. kanser ucuz malzeme vs vs. hala kıskançlık ve körükörüne inanmamazlık . altındaki mersedeside çin malıyla değişitirde inanalım size. yazık