Cirolar tavan yaptı patronlar şakıdı

Cirolar tavan yaptı patronlar şakıdı
Cirolar tavan yaptı patronlar şakıdı
Alışveriş merkezlerinde artışa geçen cirolar perakendenin patronlarını keyiflendirdi. Patronlar kriz stresini şarkı söyleyerek attı.

SEVGİ SAYAR BAŞARAN

Ekonomik kriz döneminde zorluklara halay çekerek karşılık veren perakendeciler bu sefer krizi şarkılar söyleyerek uğurladı. Perakende Günleri’nin kapanışı ünlü sanatçı Candan Erçetin’le ilk kez sahne alan perakende sektörünün önde gelen isimlerinden kurulu ‘Patronlar Korusu’yla gerçekleşti.
Patronlar Korosu’nda Abdullah Kiğılı, Melih Çelet, Füsun Çevikel, Aydın Yurdum, Sedef Orman, Sinan Öncel, Özlem İkiışık, Ayşen Zamanpur, Nihat Özdemir, Süleyman Orakçıoğlu, Rifat Elhadef, Serdar Sunay, Nuşin Oral, Mevent Eyüpoğlu, Ömer Taviloğlu, Mehmet Nane gibi 40 kadar isim yer aldı. “Nasıl yakalamıştık saçlarından baharı” şarkısı perakendecilerin dilinde 10 yıl öncesine de “Nasıl yakalamıştık ciroları, kârları” dizelerine döndü. Patronlar, “Ararım seni her yerde” şarkısını ise perakende sektörü için en önemli şey olan “Ararım müşterim nerde” şeklinde yorumladı. 

Yönetici tedirgin patron rahat
Perakende Günleri’nin ikinci gününde katılımcılar arasında bir anket de düzenlendi. Ankette “Önümüzdeki 10 yıl perakende için nasıl geçecek” sorusu soruldu. Perakendecilerin büyük çoğunluğu “Ortasında bir kriz yaşacağız” yanıtını verirken sorunun şıkları arasında yer alan “Her geçen yıl daha iyiye gidecek” şıkkı ise en az yanıtı aldı. Ama patronlar o kadar karamsar olmadıklarını belirtiyor.
AVM Partners Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Yurdum, bazı alışveriş merkezlerinde eylül ciro artışının yüzde 50’ye yaklaştığını belirterek, perakendecilerin bayram yaptığını söyledi. Anket sonuçlarını değerlendiren, Stefanel Türkiye Genel Müdürü “Kriz değil tam tersine istikrarlı büyüme bekliyoruz. Ekonomik krizin ardından iyi bir toparlanma oldu. Her şey çok olumlu görünüyor” dedi. Boyner Genel Müdürü Aslı Karadeniz, perakendecilerin kriz beklemek bir yana sıçrama yaratan büyüme planları yaptıklarını belirtti.

bigPara.com

    ETİKETLER:

    Türkiye

    ,

    Aydın