Citigroup Başkanından Başbakan Erdoğan'a ziyaret

Citigroup Yönetim Kurulu Başkanı Sanford Weill, Türkiye ekonomisinin geleceğinin çok parlak olduğunu ve Türkiye'de yatırımlarını artırmak istediklerini söyledi.

ANKARA - Citigroup Yönetim Kurulu Başkanı Sanford Weill, Türkiye ekonomisinin geleceğinin çok parlak olduğunu ve Türkiye'de yatırımlarını artırmak istediklerini söyledi. Edinilen bilgiye göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Yatırım Danışma Konseyi toplantısına katılmak üzere Türkiye'ye gelen Weill ve Citigroup Global Bankacılık İcra Kurulu Başkanı Michel Klein' ile yaptığı görüşmede, ekonomik konular ele alındı.
Citigroup'un 30 yıldır Türkiye'de faaliyet gösterdiğini ifade eden Weill, "İyi ki, Türkiye'ye daha önce gelmişiz. Önce gelmeyen birisi, Türkiye'deki değişimi fark etmezdi" dedi. Weill, Türkiye'nin Ortadoğu'da önemli bir rol üstlendiğine işaret ederek, ekonomik ilişkilerin siyasi ilişkilere de olumlu yansıdığını söyledi. Başbakan Erdoğan da Citigroup'un, ABD'de Türkiye'nin tanıtımına yönelik çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Türk ekonomisinin iyi yolda olduğunu, grup olarak, yatırımlarını artırmak istediklerini belirten Weill, "Ekonominin geleceği hiç bu kadar parlak olmadı" dedi. Başbakan Tayyip Erdoğan daha sonra İstanbul'da Yatırım Danışma Konseyi toplantısına katılacak olan IMF Başkanı Rodrigo Rato ile görüştü.