City's kirayı indirdi, 29 firma mağaza için sıraya girdi

City's kirayı indirdi, 29 firma mağaza için sıraya girdi
City's kirayı indirdi, 29 firma mağaza için sıraya girdi

City?s Nişantaşı Genel Müdürü Çizmeci, son bir ayda 17 markanın alışveriş merkezinden yer kiraladığını söyledi.

Ziyaretçi çekmeyen mağazalarla yollarını ayırdıklarını, metrekare kirasını 79 avroya indirdiklerini söyleyen City's Genel Müdürü Çizmeci, '29 mağaza sırada bekliyor' dedi

İSTANBUL - Nişantaşı’nda yaklaşık iki yıl önce kapılarını açan fakat beklediği ilgiyi bir türlü göremeyen City’s, kiralarını indirip, mağaza karmasını değiştirerek ‘Sektörde ben de varım’ dedi. 
Açıldıkları 2008 yılı ocak ayında kiraların metrekaresinin 100 avro olduğunu söyleyen City’s Nişantaşı Genel Müdürü Kazım Çizmeci, “Şu anda kiraların metrekaresini ortalamada 79 avro’ya çektik. Mağaza karmamızı yeniliyoruz. Son bir ayda 17 marka merkezimizden yer kiraladı. Bunların arasında Teknosa, GAP, Banana Republic, Damat Tween ADV, Calvin Klein, Watsons ve C&A gibi ulusal ve uluslararası markalar var. Bu arada 29 firmada merkezden yer kiralamak için sırada bekliyor” diye konuştu. 
City’s’in marka karması içinde Macro Center, Mango&Mango He, Burger King, Playland, Bartolucci, Euromoda, Magic Corn ve Freshly Mix’in de yer aldığını belirten Çizmeci, “Ziyaretçi trafiği yoğun olmayan markalarla yollarımızı ayırdık. Hedefimiz ziyaretçi sayısında hafta içi ve hafta sonu ortalama 20 binin üzerine çıkmak” diye konuştu. City’s’e yeni giren markalar hakkında bilgi veren Kazım Çizmeci şunları söyledi:
“Halen Abdi İpekçi Caddesi’nde faaliyet gösteren Banana Republic, bu lokasyondaki mağazasını kapatarak, City’s de müşterilerine hizmet verecek. Yine Teknosa 700 metrekarelik mağazasıyla Nişantaşı’nın en büyük elektronik mağazası olacak. GAP’de burada mağaza açacak.” (Radikal)

C&A’den City’s’e özel ürün
Orta gelir grubuna yönelik uygun fiyatlı ürünleriyle dikkat çeken Alman C&A, yüksek büyüme hedefleri koyduğu Türkiye pazarında Nişantaşı’nda mağaza açarak A geliri grubunu da çekecek. Nişantaşı City alışveriş merkezinde ay sonunda açılması planlanan mağazanın  bölgenin müşteri yapısına uygun olarak tasarlandığını ve koleksiyonların da buna uygun şekilde hazırlandığını söyleyen C&A CFO’su Berna Kural Okandan, “Varolan koleksiyonumuz haricinde ünlü tasarımcıların koleksiyonlarını satışa sunacağız. Uygun fiyatlı ürünlerimiz de olacak” dedi.