Civic Type S Londra'da görücüye çıkacak

Honda Motor Avrupa, C segment premium hatchback sınıfına girecek üç kapılı Civic Type S modelinin duyurusunu yaptı. İlk olarak bu ay Londra Uluslararası Motor Show'da otomobil meraklılarıyla buluşacak Yeni Civic Type S, 2007'nin başlarında satışa sunulacak.

İSTANBUL - Honda Motor Avrupa, C segment premium hatchback sınıfına girecek üç kapılı Civic Type S modelinin duyurusunu yaptı. İlk olarak bu ay Londra Uluslararası Motor Show'da otomobil meraklılarıyla buluşacak Yeni Civic Type S, 2007'nin başlarında satışa sunulacak. Yeni Civic Type S, şu an satışta olan beş kapılı modelle aynı siluete ve boyutlara sahip. Sportifliği artırılmış süspansiyonlara sahip Type S, 1.8 lt 140 beygirlik motor ve 6 ileri manuel şanzımanla satılacak.
İki değişik donanım seçeneğiyle sunulacak Type S'in standart modelinde 17 inç alaşım jantlar, araç denge kontrol sistemi (VSA), klima, soğutmalı torpido, uzaktan kumandalı müzik sistemi ve yan perde hava yastıkları bulunuyor. Type S Plus modelindeyse bunlara ek olarak çift bölgeli havalandırma, cruise control, ön sis farları, elektrikli katlanabilir aynalar, otomatik farlar ve silecekler var. Type S'teki siyah döşemeler, deri kaplı direksiyon ve alüminyum pedallar sportif bir hava oluşturuyor. Ortaya yerleştirilmiş benzin deposu 485 lt'lik bagaj hacmine imkân tanıyor. Yeni Civic Type S'de güvenlik önlemleri arasında ABS, ön, yan ve perde hava yastıkları, aktif gergili emniyet kemerleri ve aktif kafalıklar yer alıyor. Honda, Euro NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız almayı bekliyor.