Civil: TEB'in hedefi organik büyüme

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Varol Civil, BNP Paribas yaptıkları ortaklığın birinci yılında geldikleri noktadan son derece memnun olduklarını belirterek "Hakikaten kimyamız tuttu" dedi.

İSTANBUL - Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Varol Civil, BNP Paribas yaptıkları ortaklığın birinci yılında geldikleri noktadan son derece memnun olduklarını belirterek "Hakikaten kimyamız tuttu" dedi.
TEB Mali Yatırımların BNP ile yüzde 50 ortaklığının ardından ortaya çıkan sinerjinin mali tablolara yansıdığını dile getiren Civil, konsolide rakamlara göre bankanın net kârının yüzde 91 oranında artışla 102 milyon YTL olduğunu açıkladı. TEB-BNP Paribas ortaklığının ilk yıl sonuçlarını bir basın toplantısıyla açıklayan Civil, hedeflerinin büyümek olduğunu belirterek, "Bu büyümeyi şu an için organik yolla gerçekleştirmek istiyoruz" dedi. Civil, BNP Paribas ortaklığıyla birlikte stratejilerinde değişiklik yaptıklarını, kendilerine yeni büyüme alanları seçtiklerini anlattı.
"Sıralamaya pek itibar etmiyoruz" diyen Civil, TEB'in bundan sonra daha çok pazar payıyla ilgili olacağını ve seçtikleri alanda pay almaya çalışacaklarını kaydetti. Civil, yeni büyüme alanları olarak bireysel bankacılık ve KOBİ bankacılığını seçtiklerini de söyledi.
'Sadece isimler değişir'
Civil bir soru üzerine halka açıklık oranını artırma yönünde bir düşünceleri olmadığını kaydetti. Varol Civil, birinci yılını dolduran yönetimde değişiklik olup olmayacağına ilişkin bir soruya da, yönetim yapısında değişiklik olmayacağı, olursa isimlerde değişiklik olabileceği karşılığını verdi.