Clare de vergi rekortmeni

Didim'de emlakçılık yapan İngiliz Clare Walker Tatlıcı, gelir vergisi şampiyonu oldu. Dev turizm yatırımlarının bulunduğu ilçede, İngiliz asıllı emlakçının rekortmen olması şaşkınlık yarattı.

AYDIN - Didim'de emlakçılık yapan İngiliz Clare Walker Tatlıcı, gelir vergisi şampiyonu oldu. Dev turizm yatırımlarının bulunduğu ilçede, İngiliz asıllı emlakçının rekortmen olması şaşkınlık yarattı. Clare Walker Tatlıcı, yaptığı her işi belgelediğini ve vergisini son kuruşuna kadar ödemenin huzurunu yaşadığını söyledi.
Turkish Homes adlı emlak bürosunun sahibi Clare Tatlıcı, ödeyeceği 77 bin 100 YTL gelir vergisiyle rekortmenliği elde etti. Listede ikinci sırada yer alan mükellef isminin gizli tutulmasını isterken, Cemil Karakaş üçüncü, Mehmet Ekiz dördüncü, Erdal Tatlıcı beşinci oldu.
Yedi yıldır Türk vatandaşı Nedret Tatlıcı'yla evli olan ve 12 yıldır Türkiye'de bulunan 34 yaşındaki Clare Walker Tatlıcı konuya ilişkin şunları söyledi:"Evlenmeden önce Türkiye'de bir İngiliz şirketinde 5 yıl rehberlik yaptım. Yatçı eşimle tanışıp evlendim. Birlikte üç yıl yatçılık yaptım. Sonra emlak sektörüne girmeye karar verdim. Kısa sürede beklediğimizden daha iyi noktaya geldik. İngiltere'de aynı isimle aileme bir emlak bürosu açtım. Onlar bize müşteri göndermeye başladı. İşimiz çok güzel. Bodrum Gümbet'te de şube açtık" diye konuştu. Her işin faturasını kestiğini anlatan Tatlıcı, "Bu işten iyi para kazanıyorum. Tabii vergimi de ödeyeceğim" dedi.