Clooney'den Türklere satılık ev

Related Las Vegas ve Centra Properties şirketi tarafından inşa edilecek 3 milyar dolarlık Las Ramblas projesi Türkiye'de satışa sunulacak.

İSTANBUL - Related Las Vegas ve Centra Properties şirketi tarafından inşa edilecek 3 milyar dolarlık Las Ramblas projesi Türkiye'de satışa sunulacak. Century 21-Uzel Emlak Hizmetleri'nin Türk tüketicisi ile buluşturacağı bu proje George Clooney ve Cindy Crawford'un eşi Rande Gerber'in şirketi tarafından inşa edilecek. Las Vegas'taki Las Ramblas, 100 dönümden büyük bir alan üzerinde, lüks daireler, otel daireleri, bungalovlar, beş yıldızlı mekânlar, restoranlar, gece kulüpleri, lüks alışveriş ve projesi tamamlanıp başvuruları yapılmış bir casino içeren 11 kuleden oluşuyor. Kuleler için George Clooney'in başrol oynadığı, Türkiye'de de büyük ilgi gören 'Oceans 11' filmi esin kaynağı olmuş.
Century 21-Uzel Emlak Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Rauf Saatçi, bu proje ile ilgili olarak "Bugün Türkiye'de ilk kez bir gayrimenkul ofisi bu kadar büyük çaplı yurtdışından bir projenin satışını gerçekleştirecek. Las Ramblas projesinin Türkiye'deki tek satış yetkilisi bizim ofislerimiz. Century 21 Türkiye 2005 yılındaki atılımları, yeni hizmetleri ile gayrimenkul sektöründe çizdiği profili ile yurtdışından birçok kuruluş tarafından da çok başarılı bulunuyor. Tabii burada Century 21'in dünyaca bilinen ve başarılı bir marka olmasının da faydası var. Bize bu projenin Türkiye'deki satışı ile ilgili teklif geldiğinde heyecanlandık. Projeyi değerlendirdiğimizde heyecanımız arttı. Proje sahipleri ile görüşmelerimiz neticesinde her iki taraf için de güzel bir işbirliği doğdu. Tüm ofislerimiz ile projeyi ise, ilk defa Swissotel'de 18 Kasım'da düzenlediğimiz, Century 21 ofis toplantısı ile paylaştık. Aralık itibarıyla Las Ramblas projesi Türkiye'de Century 21 gayrimenkul ofisleri kanalıyla satılmaya başladı" dedi.
Saatçi, Century 21 olarak Türkiye'de gayrimenkul sektörünü bulunduğu noktadan daha farklı bir konuma getirmeyi hedeflediklerini belirterek şöyle konuştu: "Bu hedefimizi hizmetlerimiz ile anlatmaya çalışıyoruz. Bugün Century 21 ofislerinde gayrimenkul alım, satım, kiralama yanında, konut sigortası, kredi hayat sigortası, Türkiye'de ilk ve tek uygulama olan kira ödeme garanti sigortası, çok yakında başlayacak 21 Movers ve 21 Connections gibi farklı hizmetlerde veriyoruz. Biz gayrimenkul de hizmet anlayışına çok farklı bir bakış getiriyoruz."
Metrekaresi 6-15 bin dolar
Las Ramblas Proje inşaatı mayısda başlıyor. İlk faz bir yılın sonunda tamamlanacak. Metrekare fiyatı Residential Condo-Gateway bölümü için 7-8 bin dolar arasında olacak. Hotel Towers bölümündeki fiyatlar ise 6-15 bin dolar. Türkiye'de maliyet ve içerik olarak bu projeye eşdeğer bir çalışma yok. Yine Türkiye'de ilk kez bir gayrimenkul firması böyle bir projeyi sunuyor. Yetkililer telefonların geldiği ama henüz satış yapılmadığı belirtti.