Coca-Cola Belçika'ya Doblo

İSTANBUL - Coca-Cola Belçika , Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen Yeni Fiat Doblo ile araç filosunu genişletme kararı aldı. Coca-Cola Belçika’nın Fiat Group Automobiles ile imzaladığı anlaşmayla 120 adet Yeni Fiat Doblo Cargo satın alındı ve ilk parti araçlar teslim edildi.

En çevreci araç filosu
Kilometre başına 126 gram karbondioksit salınımı sunan 1.3 litre 90 HP’lik Multijet motorlu Doblo Cargo ile filosunu genişleten firmanın tercihinde Fiat’ın Avrupa’nın en çevreci araç filosuna sahip üreticisi olmasının da etkisi oldu. Yeni Doblo, 2010’da kademeli olarak Avrupa genelinde ve Türkiye ’de satışa sunulmasıyla 60 bin adetten fazla satış başarısına imza attı. Avrupa’nın halen en çevreci otomotiv üreticisi unvanına sahip Fiat, bu başarısını Euro 5 normunu karşılayan ekonomik Multiair benzinli ve Multijet dizel motorlarıyla elde etti.
Ayrıca kademeli olarak Fiat markalı modellerde kullanılmaya başlanan Start/Stop sistemi gibi çevreci ve ekonomik tüketim sağlayan teknolojiler, son dönemde şirketlerin filo alımlarında ön plana çıkan kriterlerden biri haline geldi. (Radikal)


  ETİKETLER:

  Euro

  ,

  Belçika

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul