Coca-Cola kahvede Starbucks'ın rakibi

Coca-Cola 'Far Coast' markasıyla kahve sektörüne girdi. ABD'li içecek devi Coca-Cola, son dönemde şekerli içeceklerle ilgili artan tartışmaların neden olduğu talep kaybını kahve satışlarıyla kapatmaya çalışacak.

İSTANBUL - Coca-Cola 'Far Coast' markasıyla kahve sektörüne girdi. ABD'li içecek devi Coca-Cola, son dönemde şekerli içeceklerle ilgili artan tartışmaların neden olduğu talep kaybını kahve satışlarıyla kapatmaya çalışacak. Coca-Cola'nın kahve ve çayları, fast food zincirlerinden, restoran ve benzin istasyonlarına kadar birçok noktada müşterisiyle buluşacak. Far Coast'ın üst yöneticisi Udaiyan Jatar, "Dünyada çay ve kahve pazarı soft içecek pazarının iki katı" dedi.
Coca-Cola, ilk Far Coast konsept mağazasını bu ay Toronto'da açacak, ardından Oslo ve Singapur'da da birer mağaza açılacak. Far Coast'lar bir yıl içinde ABD geneline yayılacak. Far Coast'ın Starbucks'a ciddi rakip olması bekleniyor. Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Ahmet Barut, Far Coast'ın 'şimdilik' Türkiye'ye gelmesiyle ilgili bir plan olmadığını ifade etti.