Coca-Cola tanıtımı için ilk durak Türkiye

Coca-Cola, nisanda New York'ta başlattığı Coca-Cola Tadında Hayat kampanyasının ilk durağı olarak Türkiye'yi seçti. Coca-Cola'nın dünya çapındaki kampanyası...

İSTANBUL - Coca-Cola, nisanda New York'ta başlattığı Coca-Cola Tadında Hayat kampanyasının ilk durağı olarak Türkiye'yi seçti. Coca-Cola'nın dünya çapındaki kampanyası, Coca-Cola Başkan Yardımcısı Marc Mathieu, Yaratıcı Bölüm Başkanı Esther Lee ve Türkiye Bölgesi Pazarlama Müdürü Can Arcasoy'un katıldığı toplantıda tanıtıldı. İlk Uluslararası tanıtımın Türkiye'de yapıldığına dikkat çeken Arcasoy, Türkiye'nin satış açısından Avrupa'da dördüncü, dünyada 13'üncü olduğunu belirtti.
Türkiye'de tanıtımı yapılan kampanya bugünden itibaren televizyon, radyo ve internette yer alacak. Mathieu, Türkiye, Çin ve Rusya'nın Coca-Cola açısından en hızlı gelişen pazarlar olduğunu belirtti. Kampanyanın 21'inci yüzyıldaki ilk iletişim stratejisi olduğunu ifade eden Mathieu, yeni ürünlerinin light, diet ve alüminyum şişe olarak çeşitleneceğini, ancak ana markanın Coca-Cola olarak kalacağını söyledi.