Colin's'in sahibi tekstilin estetiğini konuta taşıyor

İSTANBUL - Tüketicinin yeni konut projelerine gösterdiği büyük ilgiyle sektörde yaşanan patlama, adını daha çok tekstille duyuran Eroğlu Grubu’nu da harekete geçirdi. Adını Colin’s ve Loft markalarıyla dünyaya duyuran ve dünya genelinde 600 mağazaya ulaşan Eroğlu’nun hedefi inşaatta da tekstilde elde ettiği başarıyı yakalamak. İlk projesinde uygun fiyatlarla pazara çıkan Eroğlu’nun ‘İstanbul Lounge’ında metrekare fiyatları 1.500 liradan başlıyor.  
Türkiye ’de tekstille var olduklarını, son dört yıldır ise inşaat sektörüne de girdiklerini hatırlatan Eroğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, şimdi inşaatta yeni projelerle büyüyeceklerini söyledi. 

80 milyon dolar yatırım
İnşaatta da yurtdışını hedeflediklerini anlatan Eroğlu, “Nasıl tekstilde dünyada diğer markalara göre açık ara öndeysek, inşaatta da bunu hedefliyoruz. Rusya, Tunus, Fas ve Mısır ’da fırsatları kolluyoruz.” dedi. Halkalı’da ekim ayında inşaatına başlayacakları ‘İstanbul Lounge’ için 80 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını belirten Eroğlu, “Projede doğal alanlara ve sosyal yaşama odaklandık. Neredeyse Cemile Sultan Korusu kadar yeşil alanımız var” diye konuştu.
Eroğlu Yapı Satış ve Pazarlama Direktörü Aybars Kızılsencer de, projenin henüz iki üç gün önce satışa çıkmasına rağmen şimdiden 50 daire sattıklarına dikkat çekti. (Radikal)


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Fas

  ,

  Mısır

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  patlama