Conti'den hızlı duruş

Conti'den hızlı duruş
Conti'den hızlı duruş

Continental in yeni lastikleri yüzde 15 daha düşük fren mesafesi, yüzde 8 daha az yuvarlanma direnci sunacak.

Lastiğin fren mesafesini yüzde 15, ömrünü yüzde 12 uzatan yeni ürününü pazara sunan Alman Continental, Türkiye'de yüzde 35 büyüme hedefliyor.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI / Arşivi

Dünyanın önde gelen motorlu taşıt lastiği üreticilerinden Alman Continental firması, ıslak zeminde fren mesafesini yüzde 15 düşüren, devir direncini yüzde 8 azaltan ve yol ömrünü de yüzde 12 uzatan yeni lastiklerini pazara sundu. Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunulan ContiSportContac 5, ContiPremiumContact 5 ve ContiEcoContact 5 adlı lastikler, Continental’in güvenlik, performans ve emniyet politikasına ilave olarak düşük yuvarlanma direnci ve yakıt tasarrufu da sunuyor. Marka yeni ürünlerle Türkiye’deki pazar payını arttıracak. 

Yüzde 35 büyüyecek
Budapeşte’deki tanıtımda Continental Türkiye Satış Müdürü Mehmet Akay, tüm dünyada yaşanan lastik talebindeki artışın geçen yıl da devam ettiğini belirterek, Türkiye’deki pazar paylarını yüzde 10’un üzerine çıkardıklarını söyledi.
Avrupa binek lastik pazarında geçen yıl da liderliklerini sürdürdüklerine dikkat çeken Akay, “Avrupa’daki gücümüzü Türkiye’de de hissettirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki yıllarda Türkiye pazarının en önemli oyuncusu olarak pazar payımızı sürekli arttıracağız” dedi. Geçen yıl Türkiye binek ve hafif ticari lastik yenileme pazarında 9 milyonun üzerinde lastik satıldığını, bu yıl pazarda yüzde 10’luk büyüme öngördüklerini anlatan Akay “Biz ise yeni ürünlerle yüzde 35 büyüme hedefliyoruz” dedi.
Akay, ıslak ve kuru zeminde en kısa fren mesafesi sağlayan lastiklerin üretimi konusunda taviz vermediklerini ifade ederek, özellikle yeni çıkan ürün yelpazelerinde tüm rakipleri karşısında test şampiyonu olmaya devam ettiklerini bildirdi.
Continental’in yeni ürünleri ContiSportContac 5, ContiPremiumContact 5 ve ContiEcoContact 5’in, ‘yakıt tasarrufu, kısa fren mesafesi ve uzun kullanım ömrü’ konusunda testlerden tam not aldığını dile getiren Akay, “Avrupa orijinal ekipman pazarında lider konumdaki Continental, bu üstünlüğünü Türkiye’de de hissettirmeye başladı. Orijinal ekipman verdiğimiz marka sayısı artıyor” şeklinde konuştu.

Lastikle etiket uygulaması başlayacak
AB Lastik Etiketi Yönetmeliği 2012 Kasım ayından itibaren yürürlüğe girecek. AB’de satılan tüm lastikler devir direnci, ıslak zeminde fren performansı ve dış gürültüye dair bilgiler veren etiket taşıyacak. Yönetmeliğin uygulaması lastik üreticilerini bir anlamda öz-sertifikalama politikasını hayata geçirmesini gerektirirken yasadışı uygulamalar ve yasaya uymamanın cezaları 27 AB üye ülkesinin kendi ulusal yasaları çerçevesinde belirlenecek. 2016’da ise kontrol/onaylama süreci başlayacak.

Doğuş ‘en iyi’ VW distribütörü oldu
Yatırım için Türkiye’yi radarına alan Avrupa’nın en büyük otomotiv üreticisi Volkswagen’den Doğuş Otomotiv’e büyük ödül geldi. Türkiye, Volkswagen (VW) dünyasının ‘en iyisi’ seçildi. Doğuş Otomotiv-Volks-wagen Binek Araç, VW AG’nin ilk kez düzenlenen ‘Yılın Distribütörü Ödülleri’nde, satış ve satış sonrası müşteri memnuniyetiyle birinciliğe layık görüldü. En yüksek puanı alarak dünya birincisi olan Volks-wagen Binek Araç, Almanya’dan ABD’ye kadar tam 152 ülkeyi solladı. Yeni CC’nin Bulgaristan’ın Plovdiv şehrindeki tanıtımında konuşan VW Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun markanın tüm uygulamalarında artık pilot ülke olarak ‘bennchmark’ haline geldiklerini belirterek ödülü Berlin’de yapılan törende aldıklarını ifade etti. Türkiye’nin Facebook’ta en fazla takip edilen otomobil markası olduklarını kaydeden Uygun, Türkiye’de 891 bin takipçileri olduğunu ifade etti.

CC’ye vergi avantajı geldi
VW’nin sedan ve coupe tarzını birleştiren modeli CC yenilenerek pazara girdi. Bir önceki jenerasyonu Passat CC olarak satılan ancak ismi CC olarak değiştirilen otomobil, markanın C-D spor segmentinde yine iddialı olmasını sağlayacak. Yeni VW CC’ye ilk bakışta Bi-xenon farlar, yeni LED stop lambaları ve coupe siluet göze çarpıyor. Otomobil özellikle genişletilmiş standart donanım ve aksesuvar yelpazesiyle öne çıkıyor. Yeni CC’de en önemli yenilik vergi avantajlı motor 1.4 TSI. Yeni CC 1.4 TSI DSG’nin fiyatı 37 bin 900 eurodan başlıyor.

Beetle efsanesi dönüyor
VW bu yıl pazara yeni ürünler ve mevcut modellere eklenecek yeni versiyonlar sunacak. Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanan modellerden biri retro tasarımıyla dikkat çeken Beetle olacak. Efsane model, 1.2 TSI 105 beygir, 1.4 TSI 160 beygir ve 105 beygir güç üreten 1.6 TDI olmak üzere üç farklı motor seçeneğiyle yılın üçüncü çeyreğinde satışa çıkacak.

bigPara.com