Cook faturayı kesti

Cook faturayı kesti
Cook faturayı kesti

Hisse fiyatları düşen ve iPhone 5 ile kullanıcıları memnun edemeyen Apple ’da gerilemenin faturası mobil yazılım bölüm başkanı Scott Forstall’a kesildi. Apple ve Samsung arasındaki patent davasındaki tanıklığı ile tanınan Forstall’ı CEO Tim Cook görevden aldı. 1 yıl sonra faal olarak görevini bırakacağı açıklanan Forstall’ın daha sonra şirkette genel müdür danışmanı olarak hizmet vermesi bekleniyor.
Apple’ın iOS 6 işletim sisteminde Google ’ın Youtube ve Maps uygulamalarını AppStore’dan ve mobil cihazlarından çıkarması kullanıcıların tepkisine neden oldu. Apple için büyük bir başarısızlık olarak nitelendirilen bu değişim yüzünden CEO Cook, Forstall’dan yazılı bir özür yayımlamasını istedi. Forstall bunu kabul etmeyince ikili arasındaki ipler koptu. Cook, Forstall yerine kendisi özür yazısı yayımladı.

 

Yerine kim geçecek?
Apple’ın geçen ağustosta pek çok şirketten genç yönetici adayları topladığı biliniyor. John Ive, Eddy Cue, Bob Mansfield ve Craig Federighi arasından birinin iPhone ve iPad’in beyin takımının başına geçmesi bekleniyor. Bu isimler arasında John Ive diğerlerine nazaran bir adım önde.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  IPad

  ,

  Google

  ,

  Apple

  ,

  Tim Cook

  ,

  Samsung

  ,

  CEO

  ,

  yazılım

  ,

  genç

  ,

  hizmet

  ,

  hisse