Coşkun: Tekstil desteklenecek

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, tekstil, konfeksiyon ve deri sektörünün, dengeleri bozmadan destekleneceğini belirterek, "Bürokratlar bizim aldığımız kararların ne getirip ne götürdüğünü hesaplıyor.

İSTANBUL - Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, tekstil, konfeksiyon ve deri sektörünün, dengeleri bozmadan destekleneceğini belirterek, "Bürokratlar bizim aldığımız kararların ne getirip ne götürdüğünü hesaplıyor. Mali dengeleri bozmadan tekstil sektörünün desteklenmesi için bazı kararlar getireceğiz" dedi.
Bakan Coşkun, tekstil, konfeksiyon ve deri sektörünün sorunlarını dinlediklerini ve TOBB'un raporunu incelediklerini belirterek, "Dengeleri bozmadan sektör desteklenecek. Bugün son şekil verilecek. Pazartesi günü de Bakanlar Kurulu'na sunulacak" diye konuştu.
Ernst&Young ve Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği 'Dünya Yılın Girişimcisi Yarışması'nın Türkiye bölümü ödül törenine katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener de tekstilde KDV indirimi sinyali verdi. Bir gazetecinin "Tekstilde hangi çözüme yakınsınız, KDV indirimi mi, teşvik mi" sorusuna Şener, "Vergi oranının yüksek olması kayıt dışılığı özendirir. Aksi halde kayıt dışılık azalır" diye yanıtladı.