Çukurova Yapı Kredi'ye borcunu ödedi

Çukurova grubu, Yapı Kredi Bankası'na olan borcunun 2004 yılına ait taksitinden kalan faiz borcunu, 60 günlük gecikme faiziyle birlikte 101.46 milyon dolar olarak dün ödedi.

İSTANBUL - Çukurova grubu, Yapı Kredi Bankası'na olan borcunun 2004 yılına ait taksitinden kalan faiz borcunu, 60 günlük gecikme faiziyle birlikte 101.46 milyon dolar olarak dün ödedi. Grup, ayrıca TMSF'ye olan 15 milyon dolar tutarındaki 28 Şubat 2005 taksitini de ödedi. Çukurova grubu, YKB ve TMSF'ye olan borçlarını ödemek ve ayrıca TMSF'ye bu ay yapacağı 135 milyon dolarlık taksitinin bir kısmını karşılamak için cuma günü Turkcell'e ait yüzde 1.65 hissesini satıp 173 milyon dolar gelir elde etmişti.
A-tel'e yeni sözleşme
Yapı Kredi Bankası, yüzde 50'si kendisinin yüzde 50'si ise TMSF'nin elinde bulunan A-Tel Pazarlama ve Servis Hizmetleri ile Turkcell arasındaki sözleşmenin, gerek A-Tel'in geleceği, gerekse bankanın yatırım değerinin korunması açısından yenilenmesini istedi. A-Tel, GSM operatörü Turkcell'in Muhabbet Hat, Muhabbet Kart adı ile sunulan önceden ödemeye dayalı ürün sistemini pazarlıyor.