D-Smart, 1 milyon kullanıcıya ulaştı

D-Smart, 1 milyon kullanıcıya ulaştı
D-Smart, 1 milyon kullanıcıya ulaştı

Yalçındağ, D-Smart?ta dünyanın dört bir yanından teknoloji devleriyle çalışıldığını ifade etti. FOTOĞRAF: MUSTAFAÖZDABAK

D-Smart'ın 'Turuncu Günler' toplantısında konuşan Mehmet Ali Yalçındağ, D-Smart'ın iki yılda dünyanın en hızlı büyüyen dördüncü dijital platformu haline geldiğini belirtti

İSTANBUL - Doğan Yayın Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, D-Smart’ın iki yılda 1 milyonu aşan kullanıcı sayısıyla, önemli bir büyüme hızına ulaştığının altını çizerek, D-Smart’ın dünyanın en hızlı büyüyen dördüncü dijital platformu olduğunu söyledi.
D-Smart bayilerine ve SmartShop’lara düzenlenen eğitim toplantıları ‘Turuncu Günler’e konuşmacı olarak bu hafta Mehmet Ali Yalçındağ katıldı. Yalçındağ, hedeflerinin Türkiye’deki tüm televizyonların D-Smart üzerinden seyredilmesi ve müşteri memnuniyeti olduğunu söyledi. D-Smart’ta dünyanın dört bir yanından teknoloji devleriyle çalışıldığını ve ürün geliştirme konusunda yoğun bir işbirliği içinde bulunulduğunu belirten Yalçındağ, D-Smart’ta kullanılan teknolojinin dünyanın pek çok ülkesine yayıldığını da ifade etti.
HD yayın izlemenin yalnızca HD televizyonla olmayacağını kaydeden Yalçındağ, bu yayını izlemek için HD uyumlu uydu alıcısının ve HD içerikli kanalların olması gerektiğini de vurguladı. D-Smart’ın HD yayın yapan ürünü HD-Smart’da, 4 HD kanal yayın yapıyor. Bunlar: Kanal D HD, belgesel kanalı Discovery HD, spor kanalı Eurosport HD ve UEFA ile Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları ve filmlerle HD TV Smart. Animal Planet’in de HD yayını başlayacak.

Futbola 460 milyon TL
Yalçındağ, 2009 ve 2012 yılları arasında futbola 460 milyon TL’lik yatırım yapıldığını da belirterek, Avrupa Ligi’nin de D-Smart’ta yayımlanacağını ifade etti. İki yılda dünyanın önde gelen kanallarını platformuna dahil ederek, yayın yelpazesini genişleten D-Smart’da, tematik kanallar, yüzlerce yerli ve yabancı kanal, radyolar, ulusal kanallar, ayrıca tüketicilerin isterlerse satın alarak yararlanacakları ‘D-Smart Extra Hizmetler’ yer alıyor. Paketler, sinema paketi (üç kanal), aile paketi (21 kanal) ve full paketten (27 kanal) oluşuyor.  (Radikal)