'Dalgalanmaya ek tedbir alınmalı'

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Kemal Kaya, mali disiplin ve enflasyon konusunda risk oluştuğunu belirterek, "Sadece sözler değil, birtakım ilave tedbirler de olması lazım" dedi.

İSTANBUL - Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Kemal Kaya, mali disiplin ve enflasyon konusunda risk oluştuğunu belirterek, "Sadece sözler değil, birtakım ilave tedbirler de olması lazım" dedi. Kaya, 'Topraktan Sonsuzluğa Çatalhöyük' sergisinin açılışında yöneltilen sorular üzerine son günlerdeki dalgalanmaları bir düzeltme olarak değerlendirmediğini, Türkiye'de stabilitenin çok önemli olduğunu ve ortamı germemek gerektiğini ifade etti.
Küçük: Reel sektör zarar görür
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, İSO Meclis toplantısında yaptığı konuşmada dövizin sürekli yukarı doğru hareket etmesinin reel sektörü sıkıntıya sokacağının açık olduğunu belirterek şunları söyledi: "Özel sektör olarak bizler de bu dalgalanma nedeniyle hemen fiyat artırma yoluna gitmemeliyiz. Sakin davranmalı, belirsizliklerin azalmasına, piyasaların bir an önce dengeye gelmesine katkıda bulunmalıyız."