'Dalgalanmayı sınırlı etkilenmeyle atlattık'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dünyadaki ekonomik çalkantının faizlerde ve enflasyon hedefinde ancak küçük, geçici bir sapma oluşturduğunu söyledi.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dünyadaki ekonomik çalkantının faizlerde ve enflasyon hedefinde ancak küçük, geçici bir sapma oluşturduğunu söyledi. Erdoğan, "Orta ve uzun vadede hedeflerimizi muhafaza ediyoruz, edeceğiz" dedi. Başbakan Erdoğan dün, televizyonlardan ulusa seslendi.
Erdoğan, bugün ekonominin hem ulusal, hem de küresel her türlü dalgalanmayla baş edebilecek sağlam bir zemine, güçlü bir yapıya kavuştuğuna işaret ederek, nitekim son günlerde, son haftalarda dünya genelinde meydana gelen dalgalanmayı Türkiye'nin sınırlı derecede bir etkilenmeyle atlattığını söyledi.
Erdoğan, şöyle dedi: "Bu dalgalanmaları en az etkilenmeyle aşabiliyor muyuz? Önemli olan budur. Biz Türkiye olarak bunu başardık, bunu başarıyoruz. Mevsimsel, yerel ya da küresel dalgalanmalar yüzünden enflasyonda küçük bir artış yaşansa bile, orta ve uzun vadeli hedeflerimizde sapma olmayacaktır."