Deloitte: Facebook'un küresel ekonomiye katkısı 227 milyar dolar

Deloitte: Facebook'un küresel ekonomiye katkısı 227 milyar dolar
Deloitte: Facebook'un küresel ekonomiye katkısı 227 milyar dolar
Deloitte tarafından hazırlanan rapora göre, 2014 yılında global ekonomiye 227 milyar dolarlık katkısı olan Facebook, 4,5 milyon istihdam oluşmasını sağladı.

RADİKAL – Deloitte, Facebook ’un Global Ekonomi Üzerindeki Etkisi başlıklı raporunu yayınladı. Facebook’un isteği üzerine hazırlanan raporda Facebook’un pazarlama faaliyetlerinin, platformun ve bağlanabilirliğinin global ekonomik büyümeye ve istihdama katkı sağladığı görülüyor.

Rapor , 8 milyar dolarlık baz maliyeti olan Facebook’un 2014 yılında global ekonomiye 227 milyar dolarlık katkısı olduğunu, aynı zamanda 4,5 milyon istihdam oluşmasını sağladığını gösteriyor. Deloitte’un 2011 Avrupa raporunun bir güncellemesi olan raporda farklı bölge ve ülkelere yönelik analizler de yer alıyor.

Deloitte Global Genel Müdürü Jolyon Barker, araştırmayla ilgili olarak, “Çalışmamız, Facebook’un insanları ve işletmeleri bağlayarak, pazarlamaya yönelik bariyerleri azaltarak ve inovasyonu teşvik ederek yeni fırsatların oluşmasına yardım ettiğini, böylece önemli miktarda ekonomik faaliyete olanak sağladığını gösteriyor” yorumunu yapıyor.

Facebook COO’su Sheryl Sandberg ise dünyada istihdam oluşturulmanın öneminin giderek arttığını belirterek, “Teknoloji sektörü, ekonomiye güç veriyor ve kendi içinde olduğu kadar, dışında da istihdam oluşturuyor. Her gün her ölçekten, sektörden ve beceriden şirket Facebook platformunu büyümek ve genişlemek için kullanıyor” dedi.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  ekonomi

  ,

  teknoloji

  ,

  Avrupa

  ,

  rapor

  ,

  şirket