Demirdöküm ortak arıyor

Koç Topluluğu şirketlerinden Türk Demirdöküm, özellikle yurtdışında pek çok şirketle görüştüklerini belirterek şu açıklamayı yaptı: "Bu görüşmeler içinde ortak yatırım yapılması, şirket satın alınması, üretim tesisi satın alınması...

İSTANBUL - Koç Topluluğu şirketlerinden Türk Demirdöküm, özellikle yurtdışında pek çok şirketle görüştüklerini belirterek şu açıklamayı yaptı: "Bu görüşmeler içinde ortak yatırım yapılması, şirket satın alınması, üretim tesisi satın alınması, ortak üretim yapılması gibi çeşitli alternatifler değerlendiriliyor. Bu aşamada görüşmeler herhangi bir firma üzerinde yoğunlaşmamıştır."
Demirdöküm Genel Müdürü Lütfü Kızıltan, ise beş yıl içinde ısıtma sektöründe Avrupa'daki üç oyuncudan biri olmayı hedeflediklerini belirterek, "Hedefimiz gelirlerimizin en az yarısını yurtdışından sağlamak" dedi. Kızıltan, Koç Grubu'nun aylık yayın organı 'Bizden Haberler'e şu açıklamayı yaptı: "İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya'da ciddi bir pazarımız var. Avrupalı büyük üreticilerle birleşip, ortak olarak Türkiye'de üretim yapmayı planlıyoruz. Bu yönde temaslarımız var."