'Demirel'in konutunu seçmedik'

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in oturduğu Güniz Sokak'taki evinin bir bölüm hissesine fon tarafından konulan hacizle ilgili olarak...

İSTANBUL - TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in oturduğu Güniz Sokak'taki evinin bir bölüm hissesine fon tarafından konulan hacizle ilgili olarak, "Biz özellikle burayı isteyerek, tarif ederek, bu koordinatları vererek oraya haciz koymuş değiliz, ama sonuç değişmiyor" dedi. CNN Türk'ün sorularını yanıtlayan Ertürk, burada politik bir hasımlık ya da bir husumet, özellikle bir yerleri taciz etmek gibi bir şey olmadığını vurgulayarak, "Ankara'da, nerede, ne olduğunu bilmeden bu yazıları yazıyoruz. Ama orada 1 bölü 3 Şevket Demirel'in uhdesinde ise yapabileceğimiz bir şey de yok" diye konuştu.
Ahmet Ertürk, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in kendisine bir telkinde bulunup bulunmadığının sorulması üzerine, Bakan Şener'in Yemen'de iken kendisini aradığını, ne olduğunu sorduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Ben de ona anlattım. Sadece tapu kayıtlarına haciz şerhi koymakla yetindik. Şu anda başka bir işlem yapmıyoruz dedim. Sayın Bakan da bunun şık olmayacağını... Yanındaki gazetecilerle ve benimle konuştu" açıklamasını yaptı. Ertürk, Göltaş'ın yaklaşık 3 binden fazla kişiyi ilgilendiren bir sorun olduğunu hatırlatarak, kendilerinin o konuyu, SPK ve İMKB ile konuştuklarını sözlerine ekledi.