Depremzedelere DHL'den yardım

Güney Asya'da yaşanan deprem ve tsunami felaketinin ardından, uluslarararası lojistik ve ekspres taşımacılık sektörünün önde gelen şirketlerinden DHL, bölgeye bir yardım kampanyası başlattı.

İSTANBUL - Güney Asya'da yaşanan deprem ve tsunami felaketinin ardından, uluslarararası lojistik ve ekspres taşımacılık sektörünün önde gelen şirketlerinden DHL, bölgeye bir yardım kampanyası başlattı.
DHL, felaketin ardından Red Cross ve Red Crescent Societies ile olan iş ortaklığı doğrultusunda ihtiyaç malzemelerinin yardım bölgelerine taşınması konusunda (çadırdan battaniyeye, mutfak gereçlerinden depremzedelerin çeşitli ihtiyaçlarına kadar tüm ekipmanlar için) gönüllü olarak lojistik anlamda destek veriyor.
DHL, lojistik desteğinin yanı sıra bağışta bulunmak isteyen çalışanları için de bir yardım hesabı açtı. 220'den fazla ülkede, 160 binden fazla çalışanı ile faaliyet gösteren DHL'den toplanacak bağışlar, 28 Ocak'a kadar açık olacak hesaba yapılarak Red Cross ve Red Crescent Societies'a (IFRC) bağışlanacak. DHL'nin başlattığı kampanya doğrultusunda toplanacak yardımlar deprem felaketiyle karşı karşıya kalan bölgelere ulaştırılacak. Bağışlanan paralarla ilaç, araç gereç, su arıtma cihazları ve battaniye alınacak.