Deutsche Bank toplantısına Bakan Zeybekci'nin 'AKP anketi' damga vurdu

Deutsche Bank toplantısına Bakan Zeybekci'nin 'AKP anketi' damga vurdu
Deutsche Bank toplantısına Bakan Zeybekci'nin 'AKP anketi' damga vurdu
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Frankfurt'ta Deutsche Bank tarafından düzenlenen bir davette, "AKP hükümetinin önümüzdeki seçimde değişeceğini düşünenler el kaldırsın" deyince, salonda soğuk rüzgârlar esti.

RADİKAL – Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Frankfurt'ta Deutsche Bank tarafından düzenlenen bir davette, “ AKP hükümetinin önümüzdeki seçimde değişeceğini düşünenler el kaldırsın” deyince, salonda soğuk rüzgârlar esti.

Sözcü gazetesinin Frankfurt muhabiri Ali Gülen’in haberine göre, Zeybekci’nin bu sözleri üzerine bazı işadamları itiraza hazırlanırken panelin sunucusu, “Burada siyaset değil, ekonomi konuşuyoruz” diyerek konuyu kapattı.

Alman Deutsche Bank’ın, “Türklere hizmet veren bankamız” bölümü, perşembe akşamı Frankfurt’ta Türk ve Alman işadamlarını buluşturdu. Alman Türk Ekonomi Platformu başlığı altındaki buluşmanın ana konusu “Ekonomik işbirliğinde yeni yaklaşımlar”dı. Toplantının baş konuğu ise Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci oldu.

İŞADAMLARINA 'SÜRPRİZ' ANKET

150′ye yakın Türk ve Alman işadamının katıldığı toplantıya Bakan Zeybekci’nin sözlü olarak yaptığı anket damga vurdu. Toplantıda, “ Türkiye ’de istikrarın sürmesi önemli. Ben gelecek için iyi bir ekonomik tablo görüyorum. Seçimlerde siyasi değişiklik olmayacak. Aranızdaki Türk kökenliler kimler? Şimdi de siyasi değişiklik bekleyenler elini kaldırsın” dedi.

Bunun üzerine salonda buz gibi bir hava esti. Ancak bu durumu gören panel yöneticisi Suat Bakır, “Sayın bakanım ekonomiye dönelim. Burada onu konuşuyoruz” diyerek konunun hızlıca kapanmasını sağladı.

 

bigPara.com