Devler sahadan önce mağazada kapıştılar!

Devler sahadan önce mağazada kapıştılar!
Devler sahadan önce mağazada kapıştılar!
Ezeli rakipler yarınki derbi öncesinde mağaza cirolarında liderlik kavgasına girdi. Fenerbahçe toplam ciroda üstünlüğünü korurken Galatasaray ise mağaza başına ortalama satışlarda rakibini geride bıraktı.
Haber: BURAK COŞAN - burak.cosan@radikal.com.tr / Arşivi

Türkiye pazar günü oynanacak Galatasaray - Fenerbahçe derbisine kilitlenirken, GS Store ve Fenerium arasındaki derbinin galibi belli. Her şey Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan’ın mağazacılıkta bu yıl 65 milyon lira ciro bekliyoruz, güzide rakibimizin 60 milyon lira ciro yaptığını hatırlatırım” demesiyle başladı. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Kiğılı “O bizim geçen yılki ciro. Yönetimlerinde tekstilden anlamayanlar olunca böyle açıklamalar oluyor” dedi. Rakamlar her ne kadar Fenerium mağazalarının bu yıl 80 milyon liralık ciro hedefini yakalayacağını, Galatasaray’ın GS Store’ları Fenerium’ların geçen yılki cirosu olan 65 milyon liraya ulaşacağını gösterse de mağaza başına ciroda Sarı-Kırmızılılar önde.
Galatasaray’da çarşamba günü düzenlenen Divan Kurulu’nda bir yöneticinin GS Store’lar ile ilgili sorduğu soru üzerine bilgi verdiğini kaydeden Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Doğan, GS Store’lardan bu yıl 65 milyon lira ciro beklediklerini söyledi. 

GS’de tekstilci yönetici yok

Geçen yıl yapılan 35 milyon liralık cironun üzerine çıkılmasının sevindirici bir gelişme olduğunu ifade eden Doğan, “Önemli olan, yapılan ciroların yüksekliği değil kârlılığın artmasıdır. Kulüp olarak bu konuda çalışıyoruz” diye konuştu.
Doğan’ın yaptığı açıklamalarda bir yanlışlık olduğunu vurgulayan Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Kiğılı konu ile ilgili şunları söyledi: “Galatasaraylı yöneticilerin yaptığı açıklamalarda bir yanlış var. Biz 2011 yılında 62 milyon ciro yaptık. Bu yılki cirolarıyla bizim geçen yılki ciroyu karşılaştırıp açıklama yapıyorlar. Yönetimlerinde tekstilden anlayan birileri olmayınca böyle açıklamalar da oluyor.”


GS Store mağazası 44
Fenerİum mağazası 75
GS’nİn pİyasa değerİ 586 milyon TL
fb’nİn pİyasa değerİ 1.1 milyar TL
GS STORE CİRO 65 milyon TL
FENERİUM CİRO 80 milyon TL